Słyszy jakieś miauczenie w stodole i znajduje swoją kurę opiekującą się 3 kociętami –

Słyszy jakieś miauczenie w stodole i znajduje swoją kurę opiekującą się 3 kociętami –

W Kurdystanie żyje człowiek o imieniu Goran A Surchi, który pracuje jako rolnik. Pewnego dnia Goran poszedł jak zwykle szukać jaj w kurniku. Ale zamiast znaleźć kurę z nimi pod kolanami, “wykluła” kilka kociąt.

Był naprawdę zaskoczony tym, co zobaczył, do tego stopnia, że sfilmował kurę w jej nowej roli matki zastępczej. Kotka urodziła te maluchy, ale nigdy więcej jej nie widziano, zanim byli w stanie sami o siebie zadbać, więc mieli wielkie szczęście, że znalazł się ktoś, kto się nimi zaopiekował.

goran.a_88

Goran uznał za dziwne, że zamiast usłyszeć gdakanie kur i ich kwilenie, usłyszał miauczenie kotków mających zaledwie kilka dni. Gdy zbliżył się do kurnika, kotów nie było widać, bo znajdowały się pod kurą, tak jak pisklęta pod skrzydłami matki.

goran.a_88
goran.a_88

Goran wyjaśnia co następuje: “Od jakiegoś czasu słyszałam miauczenie dochodzące z naszego kurnika i byłam ciekawa, co się dzieje, bo nasze kury mogą być w niebezpieczeństwie. Kiedy zorientowałam się, że miauczenie dochodzi spod kury, postanowiłam je nagrać, żeby nie przegapić tej wyjątkowej chwili i ku mojemu zaskoczeniu były tam trzy piękne kociaki”.

goran.a_88
goran.a_88

Z jakiegoś powodu kura o imieniu Lee zaczęła zajmować się tymi szczeniakami. Podobno po jakimś czasie matka małych kociąt wróciła i dalej zajmowała się swoimi małymi kociakami.

goran.a_88

Goran nie zastanawiał się dwa razy nad udostępnieniem uroczych zdjęć w mediach społecznościowych i oczywiście należało się spodziewać reakcji na tak miłosną sytuację. Nie mówiąc już o lekcji życia w niej zawartej: Ta empatia jest czymś, co powinniśmy wszyscy bez wyjątku okazywać.

Lee nie jest jedynym zwierzęciem, które opiekowało się szczeniętami tak odmiennego od siebie gatunku. Ale niezależnie od tego, czy jest pierwsza, czy jedyna, te chwytające za serce historie z pewnością urzekną i zainspirują.