Słonik bawi się ze swoim młodszym bratem i wydaje się, że turla się po podłodze ze śmiechu –

Słonik bawi się ze swoim młodszym bratem i wydaje się, że turla się po podłodze ze śmiechu –

W Addo Elephant Park w RPA zaobserwowano naprawdę ciekawy widok. Jak powszechnie wiadomo konserwatorom zabytków, słonie są jednymi z najbardziej inteligentnych zwierząt w królestwie zwierząt. Ale wyjątkową cechą tych zwierząt jest ich zdolność do interakcji ze sobą.

Z tego powodu powyższe zdjęcie zrobiło wrażenie na tych, którzy mieli okazję na własne oczy obserwować, jak mały słonik był łaskotany przez swojego starszego brata.

W obliczu tego spektaklu fotograf dzikiej przyrody Lee-Anne Robertson nie zawahała się go udokumentować.

Myślałam, że jest słodki, jak każde dziecko. Był pełen energii i szukał kogoś do zabawy. Po chwili leżał na ziemi, a jego starszy brat podszedł i zaczął go figlarnie dotykać swoją trąbą, jakby prosząc, by przyszedł się pobawić, na co dziecko odpowiedziało, wstało i zaczęło się wspinać na brata” wspomniał fotograf.

“Słonie to niesamowite zwierzęta, które bardzo kochają swoją rodzinę i mają ogromną cierpliwość i życzliwość, którą okazują członkom rodziny” wspomniał znany fotograf.

“Myślałam, że jest słodki, jak każde dziecko. Był pełen energii i szukał kogoś do zabawy” lee-Anne Robertson podsumowuje figlarne wybryki pachydermów.

“Uwielbiałem oglądać te wybryki i cieszę się, że mam wideo, na które mogę spojrzeć wstecz. To sprawiło, że bardzo się uśmiechnąłem”lee-Ann podsumowała.

Niewątpliwie pokazuje to, jak zwierzęta są zdolne do wyrażania emocji, które często myślimy, że są widoczne tylko u ludzi.