Słonie blokują ciężarówkę załadowaną trzciną cukrową, aby kierowca dał im trochę -..

Słonie blokują ciężarówkę załadowaną trzciną cukrową, aby kierowca dał im trochę -..

Na drodze w Indiach dorosły słoń i jego cielę stanęli przed ciężarówką przewożącą trzcinę cukrową, utrudniając jej swobodny przejazd. Kierowca przez kilka chwil czuł się bardzo zdenerwowany, ale musiał wykazać się odwagą, by wejść na szczyt ładunku.

Po dotarciu na miejsce, mężczyzna podróżujący w ciężarówce stanął na ładunku trzciny cukrowej i zaczął rzucać porcje na ziemięi gdy tylko pachydermy to zauważyły, ruszyły w stronę czekającego na nie jedzenia.

Parveen Kaswan, IFS

Podczas gdy słonie sprawdzały trzcinę cukrową, mężczyzna nie wahał się dać im jeszcze trochę, by odwieść ich od cofnięcia się w sam środek kła. Z jedzeniem po swojej stronie, słonie zaczął jeść i cieszyć się co dała im natura i ludzie.

Parveen Kaswan, IFS

Oficer Indiańskiej Służby Leśnej, Parveen Kaswan, podzieliła się ciekawym momentem na mediach społecznościowych, z zastrzeżeniem, że nie należy karmić zwierząt na wolności. Zdjęcia szybko rozeszły się wirusowo.

Parveen Kaswan, IFS
Parveen Kaswan, IFS

Publikacja ukazała się przy następujących wypowiedziach użytkowników mediów społecznościowych: “Jak nazwiesz ten podatek?”, “To czynsz za używanie domu jako drogi.”, “Podatek od trzciny cukrowej. Daj nam trzcinę cukrową, a pozwolimy ci odejść”. Wśród innych komentarzy.

Problem w tym, że przyzwyczajają się do tego, że dostają jedzenie i częściej wychodzą na drogi, co może być dla nich niebezpieczne. Nie o tym myślał kierowca dając trzcinę cukrową tym wielkim zwierzętom. Wskazane jest pozostawienie tych zwierząt w 100% na wolności, aby nie przyzwyczaiły się do zależności od człowieka w kwestii pożywienia. Niemniej jednak, ta historia jest wyraźnym dowodem na to, jak inteligentne mogą być zwierzęta.

Parveen Kaswan, IFS