Słoń z kulą w głowie podbiega do ludzi i prosi o pomoc

Słoń z kulą w głowie podbiega do ludzi i prosi o pomoc

Słonie to piękne, współczujące i wrażliwe stworzenia, które są doskonałym przykładem wyrażenia, “łagodny olbrzym”

To, co jest wyjątkowe w tych stworzeniach, to fakt, że kochają ludzi, a wiele uratowanych słoni może przejść do tworzenia specjalnych więzi ze swoimi opiekunami. Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie “słoń nigdy nie zapomina”, a jeśli spotkasz słonia tylko raz, to podobno będzie on w stanie zapamiętać cię do końca życia!

YouTube

Źródło
YouTube

Ale pomimo faktu, że te łagodne olbrzymy nigdy nie skrzywdziłyby nawet muchy, niektórzy ludzie nadal wierzą, że to w porządku, aby źle traktować lub zabijać słonie, często, aby złapać ich drogie kły. Handel kością słoniową jest nielegalny w wielu krajach, ale kłusownicy sprzedają swoje towary na czarnym rynku z ogromnym zyskiem, i z bólem serca, ta praktyka jest nadal bardzo aktualna.

W tej kolejnej historii słoń został tragicznie postrzelony w głowę przez kłusowników, a kula była o centymetry od odebrania mu życia. Ale na szczęście wiedział, komu może zaufać i wrócił do zdrowia.

YouTube

Źródło
YouTube

Film umieszczony na YouTube przez Inside Edition pokazuje moment, w którym ranny słoń podszedł do lekarzy i poprosił o pierwszą pomoc. Biedne zwierzę musiało tak bardzo cierpieć, że natychmiast obdarzyło lekarzy całym swoim zaufaniem, w nadziei, że dzięki nim poczuje się lepiej.

Nazwany Pretty Boy, biedny słoń został postrzelony w głowę przez kłusowników i miał głęboką ranę w miejscu, gdzie kula weszła w jego głowę.

Zadziwiające, że pomimo posiadania kuli złożonej w głowie, dzielny słoń nadal był w stanie podejść do lekarzy i pokazać im problem.

YouTube

Źródło
YouTube

Lekarze od razu wskoczyli do akcji, aby spróbować uratować Pretty Boy’a – ale z nim jako tak dużym zwierzęciem, to miała być trudna praca! Pierwszym krokiem było uspokojenie go za pomocą małej rzutki, która sprawi, że słoń poczuje się spokojny i zrelaksowany. Lekarze mogli wtedy przystąpić do pracy.

Chociaż było całkiem jasne, co się stało, zespół musiał wiedzieć, gdzie kula utkwiła w głowie Pretty Boya, więc przeprowadził szybkie prześwietlenie.

Natychmiast znaleźli zdeformowany pocisk w czaszce słonia i zdali sobie sprawę z czegoś niesamowitego. Weterynarze uważali, że Pretty Boy został trafiony tylko o kilka centymetrów za wysoko, jak na tak zwany “zabójczy strzał” myśliwego. Gdyby strzał był nieco niższy, zginąłby natychmiast.

YouTube

Źródło
YouTube

Podczas gdy był jeszcze uspokojony, weterynarze przeprowadzili operację na szczęśliwym słoniu, aby usunąć kulę.

Po zakończeniu czekali, aż Pretty Boy ponownie się obudzi i obserwowali, aby upewnić się, że radzi sobie dobrze po operacji. Ale słoń był jeszcze dość zmęczony i zrobił tylko kilka kroków, zanim zasnął wyglądając dość komicznie z trąbą opartą o drzewo.

YouTube

Źródło
YouTube

Pretty Boy prawdopodobnie miał trochę bólu głowy – ale dzięki pomocy weterynarzy miał w pełni wrócić do zdrowia! Mamy nadzieję, że od tej pory kłusownicy zostawią to piękne zwierzę w spokoju. Obejrzyj wideo z tego, jak Pretty Boy został potraktowany poniżej.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.