Słoń z kulą w głowie podbiega do ludzi i prosi o pomoc

Słoń z kulą w głowie podbiega do ludzi i prosi o pomoc

Słonie są pięknymi, współczującymi i wrażliwymi stworzeniami, które są doskonałym przykładem wyrażenia “łagodny olbrzym”.

Co jest szczególne w tych stworzeniach, to fakt, że kochają ludzi, a wiele uratowanych słoni może iść dalej, aby stworzyć specjalne więzi z ich opiekunami. Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie, że “słoń nigdy nie zapomina”, a jeśli spotkasz słonia tylko raz, podobno będzie on w stanie zapamiętać cię do końca życia!

YouTube

Źródło:
YouTube

Ale pomimo faktu, że te łagodne olbrzymy nigdy nie skrzywdziłyby nawet muchy, niektórzy ludzie nadal wierzą, że to w porządku znęcać się nad słoniami lub je zabijać, często po to, by zdobyć ich drogie kły. Handel kością słoniową jest nielegalny w wielu krajach, ale kłusownicy sprzedają swoje towary na czarnym rynku z ogromnym zyskiem, i co łamie serce, ta praktyka jest nadal bardzo aktualna.

W tej kolejnej historii słoń został tragicznie postrzelony w głowę przez kłusowników, a kula była o centymetry od odebrania mu życia. Ale na szczęście wiedział, komu może zaufać i wrócił do zdrowia.

YouTube

Źródło:
YouTube

Film umieszczony na YouTube przez Inside Edition pokazuje moment, w którym ranny słoń podszedł do lekarzy i poprosił o pierwszą pomoc. Biedne zwierzę musiało odczuwać tak wielki ból, że natychmiast obdarzyło lekarzy całym swoim zaufaniem, w nadziei, że sprawią, że poczuje się lepiej.

Nazwany Pretty Boy, biedny słoń został postrzelony w głowę przez kłusowników i miał głęboką ranę w miejscu, gdzie kula weszła do jego głowy.

Zdumiewające, że pomimo tego, że kula utkwiła w jego głowie, dzielny słoń nadal był w stanie podejść do lekarzy i pokazać im problem.

YouTube

Źródło:
YouTube

Lekarze od razu przystąpili do działania, aby spróbować uratować Pretty Boy’a – ale z uwagi na to, że jest on tak dużym zwierzęciem, była to trudna praca! Pierwszym krokiem było uspokojenie go za pomocą małej strzałki, która sprawi, że słoń poczuje się spokojny i zrelaksowany. Lekarze mogli wtedy zabrać się do pracy.

Chociaż było całkiem jasne, co się stało, zespół musiał wiedzieć, gdzie kula utkwiła w głowie Pretty Boya, więc wykonał szybkie zdjęcie rentgenowskie.

Natychmiast znaleźli zdeformowaną kulę w czaszce słonia i zdali sobie sprawę z czegoś niesamowitego. Weterynarze uważali, że Pretty Boy został trafiony tylko o kilka centymetrów za wysoko, jak na tak zwany “zabójczy strzał” myśliwego. Gdyby strzał był nieco niższy, zginąłby natychmiast.

YouTube

Źródło:
YouTube

Podczas gdy był wciąż uspokojony, weterynarze przeprowadzili operację na szczęśliwym słoniu, aby usunąć kulę.

Gdy skończyli, poczekali, aż Pretty Boy znów się obudzi i obserwowali, czy dobrze sobie radzi po operacji. Ale słoń był jeszcze dość zmęczony i zrobił tylko kilka kroków, zanim zasnął wyglądając dość komicznie z trąbą opartą o drzewo.

YouTube

Źródło:
YouTube

Pretty Boy prawdopodobnie miał trochę bólu głowy – ale dzięki pomocy weterynarzy miał w pełni wrócić do zdrowia! Mamy nadzieję, że od tej pory kłusownicy zostawią to piękne zwierzę w spokoju. Obejrzyj film, jak Pretty Boy był leczony poniżej.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.