Słoń dmucha w trąbę, aby ostrzec ludzi, że antylopa wylądowała –

Słoń dmucha w trąbę, aby ostrzec ludzi, że antylopa wylądowała –

W zoo La Aurora w Gwatemali antylopa chodziła po terenie, gdzie słonie korzystają z wody. Ponieważ są to gatunki, które nie przejawiają się w negatywny sposób, opiekunowie pozwalają im na pewne interakcje.

Najwyraźniej ssak stracił świadomość położenia twardej powierzchni i omyłkowo zszedł do wody. Ponieważ zaczął się wzburzać, słoń o imieniu Trompita zaczął wydawać dźwięki, aby zookeeperzy przyszli mu na pomoc.

Pośród tych wszystkich zdarzeń, jedną z osób, które odpowiedziały na wołanie Trompity, był weterynarz zoo, Alexander Striedinger, który był bardzo zaskoczony zachowaniem pachydermy.

Przyczyny zaskoczenia wynikały z faktu zachowania Trompity w obliczu zbliżającej się utraty antylopy. Wzorowy przejaw empatii.

Po zlokalizowaniu miejsca, gdzie była antylopa, miejscowy pracownik zszedł do wody, aby pomóc antylopie wyjśćjego starania zakończyły się sukcesem. Antylopie udało się wydostać z wody i pobiegła z powrotem do miejsca spoczynku.

Ale tak naprawdę w tej historii liczy się postawa Trompita, który zamiast być obojętnym na to, co się dzieje, obawiał się o życie swojej koleżanki antylopy i zachował się odpowiednio. Ogromna lekcja dla tego społeczeństwa, które rzadko dostrzega potrzeby współmieszkańców swojej planety.