Słoń cieszy się kąpielą po latach spędzonych w zoo –

Słoń cieszy się kąpielą po latach spędzonych w zoo –

Kavan to słoń, który przez ponad 30 lat był negatywnie traktowany w zoo. Realia życia tego pachydermu nie różnią się od życia wielu zwierząt znajdujących się pod rzekomą opieką człowieka. Odbieranie zwierzęciu wolności to naprawdę niefortunny czyn.

Wydaje się niewiarygodne, że w dwudziestym pierwszym wieku nadal widzimy, jak gatunki są stawiane za zadanie zabawiania pozbawionego emocji społeczeństwa. I chociaż niektórzy popierają stanowisko, które opiera się na nauczaniu dzieci, nie wydaje się logiczne, aby usunąć żywą istotę z jej naturalnego środowiska.

FOUR PAWS

Kaavan przechodził przez swoje codzienne obowiązki w wielkim przygnębieniu i beznadziei, chodząc z miejsca na miejsce, dopóki opiekun nie dał mu jedzenia na koniec dnia. Potrzebna była więc odrobina jakości życia, aby dać pachydermowi kilka lat szczęścia.

FOUR PAWS
FOUR PAWS

Los Kaavana odmieni się po tym, jak grupa ratowników zabrała go z tego miejsca i przywiozła do Cambodian Wildlife Sanctuary. W Wildlife Sanctuary przebywają wyłącznie zwierzęta, które przeżyły takie same sytuacje jak pachyderm.

FOUR PAWS
FOUR PAWS

“W bardzo gorące popołudnie w kambodżańskim sanktuarium dzikich zwierząt, Kavaan pokazuje nam swój ulubiony sposób na relaks i ochłodę.” to publikacja obrońców przyrody. Ulubionym zajęciem Kavana jest jedzenie i kąpiel w wodzie. Słoń nigdy wcześniej nie był w stanie robić tego na wolności, gdy zabawiał ludzi.

W sanktuarium dzikich zwierząt w Kambodży znaleziono 38 słoni oprócz Kavaana. Nie ulega jednak wątpliwości, że pachyderm, który wyszedł z izolacji, najbardziej cieszy się swoim nowym życiem i z tego powodu został określony jako “…”najszczęśliwszy słoń na świecie”.