Ślepy kot ujęty na filmie, zmagający się z pięknym śniegiem tygodniami temu, teraz cieszy się życiem pełnym komfortu i ciepła! 🐱❄️

Ślepy kot, którego znaleziono kilka tygodni temu potykającego się na śniegu, żyje teraz w cieple i komforcie.

sweet cat orange


OskarChatonsOrphelinsMontreal

W zeszłym miesiącu pomarańczowo-biały kot został zauważony na zewnątrz w śniegu, potykając się o słabą nogę i rozpaczliwie potrzebując pomocy.

Kiedy sąsiad podzielił się prośbą o ratunek w mediach społecznościowych, wolontariusze ze społeczności ruszyli do akcji. Poszli znaleźć kota, ale zdali sobie sprawę, że przeniósł się on z tego miejsca.

Jak się okazało, 12-letni mieszkaniec o imieniu David przybył na ratunek.

cat stray snow


Został zauważony na zewnątrz w śnieguChatonsOrphelinsMontreal

David zobaczył kota brnącego przez śnieg i mającego trudności z poruszaniem tylnymi kończynami. Nie mógł go tam zostawić i postanowił go uratować.”(David) podniósł go i zabrał do domu, do swoich rodziców. Kot był wyczerpany, nie mógł biegać i poruszał się powoli w swoim stanie”, powiedziała Celine z Chatons Orphelins Montreal.

.
kot uratował nogę


La Voix des Chats/L’Antre Chat

Podczas gdy jego rodzice zabezpieczyli kota w domu, David z miłością nazwał go Oskar.

Po poszukiwaniach kota, Veronique i Guylaine, wolontariusze La Voix des Chats/L’Antre Chat, natychmiast zaoferowali pomoc. Opiekując się Oskarem, zauważyli jego słabe tylne kończyny, z których jedna ciągle wyginała się w niewłaściwym kierunku.

cat warm blanket


La Voix des Chats/L’Antre Chat

Odkryli również, że Oskar był niewidomy i błąkał się po okolicy bez wzroku.

Oskar był słodki i łagodny i wydawał się wdzięczny, że jest w środku. Położył się na ciepłym kocu po otrzymaniu płynów i jedzenia i spał spokojnie w przytulnym łóżku tej nocy.

kot zmęczony biurkiem


La Voix des Chats/L’Antre Chat

Mając nadzieję na zapewnienie Oskarowi opieki medycznej, której potrzebował, skontaktowali się z Chatons Orphelins Montreal w celu uzyskania pomocy.

“Kiedy przyszedł do nas, nie radził sobie dobrze. Miał wysoką gorączkę, był odwodniony i ważył zaledwie 2,5 kg. Walczył z poważną infekcją”, powiedziała Celine.

.
cat transport carrier


ChatonsOrphelinsMontreal

Oskar pozostał w szpitalu pod całodobową opieką, aby opanować gorączkę. Z pomocą oddanego zespołu weterynaryjnego odzyskał siły i w końcu wyzdrowiał.

“Po pięciu dniach jego temperatura wróciła do normy”. Trafił do domu zastępczego, by kontynuować rekonwalescencję.

.
cat blind tabby


Oskar jest również niewidomyChatonsOrphelinsMontreal

Oskar szybko zadomowił się w nowej przestrzeni i zaczął mruczeć, gdy tylko został dotknięty. “Jest małym dżentelmenem i ma wiele do powiedzenia, zwłaszcza gdy czeka na jedzenie.”

“Jest niewidomy z powodu zaniku siatkówki, ale radzi sobie dobrze. Porusza się za pomocą dźwięku i porusza się po domu tak dobrze, że nie wiesz, że jest niewidomy. W jednej z jego tylnych łap prawdopodobnie brakuje więzadła, co powoduje skręcenie kostki.”

.
cute cat tabby snuggly


Uwielbia miękkie i ciepłe koceChatonsOrphelinsMontreal

Dzięki swojemu żarłocznemu apetytowi Oskar przybrał na wadze ponad kilogram i zyskał mnóstwo energii. Mając więcej siły w nogach, chodzi pewniej i stawia pewniejsze i mocniejsze kroki.

Lubi rozmawiać ze swoimi ludźmi i słyszeć, jak mówią do niego cicho. Porusza się z ciekawością i z każdym dniem staje się coraz bardziej aktywny.

gadatliwy kot


Przybrał na wadze i zyskał energię. Jego nogi są silniejsze i może poruszać się o wiele łatwiejChatonsOrphelinsMontreal

Oskar przeszedł długą drogę odkąd został uratowany około miesiąc temu.

Dzięki pomocy społeczności udało mu się uciec od zimna i ulic i zyskać świetlaną przyszłość z obietnicą życia w komforcie i miłości.

gadatliwy kot


Oskar ma wiele do powiedzeniaChatonsOrphelinsMontreal

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Oskarze i Chatons Orphelins Montreal na Instagramie i Facebooku.

Powiązana historia: Sześć kociąt przekonuje wolontariuszkę ze schroniska, by zabrała je do domu, by mogły mieć to, czego razem pragnęły