Schroniskowy kot okrzyknięty “bohaterem” za uratowanie życia dzikiego bobasa

Schroniskowy kot okrzyknięty “bohaterem” za uratowanie życia dzikiego bobasa

Są takie akcje ratowania zwierząt, które wykraczają poza to, co mógłby zrobić człowiek.

Usłyszeliśmy wiele historii o ludziach ratujących zwierzęta i uczestniczących w ich nagłych wypadkach. Niektórzy musieli udzielić pierwszej pomocy i przeprowadzić resuscytację na zwierzęciu, tak jak na człowieku. Zwierzęta mają jednak specjalne potrzeby, którym mogą pomóc tylko inne zwierzęta.

Taka jest właśnie cudowna historia, jak kot uratował życie dziecku dzikiego bobcata.

Rodzina z Fredericton w Nowym Brunszwiku w Kanadzie znalazła tego młodego bobcata w swojej stodole. Wyglądał słabo i był zimny. Zadzwonili do Atlantic Wildlife Institute po pomoc i powiedziano im, że należy go zabrać do najbliższego szpitala dla zwierząt.

Zawieźli bobcata do Douglas Animal Hospital, ponad godzinę jazdy.

Rodzina chciała mieć pewność, że bobcat otrzyma odpowiednią opiekę i szansę na pozostanie przy życiu. Diagnoza ratowników to hipoglikemia i hipotermia. Bobcat miał drgawki i wiedzieli, że muszą działać szybko.

Założyli bobcatowi ochronne buciki i umieścili ją na płycie grzewczej.

To wydawało się robić sztuczkę z jej hipotermią, ale wciąż musieli zająć się jej innym krytycznym stanem. Hipoglikemia jest wtedy, gdy czyjś poziom glukozy (cukru we krwi) jest niski. Zdarza się to również zwierzętom, jak to miało miejsce w przypadku tego młodego bobcata.

Jedynym sposobem leczenia tego była transfuzja krwi, co okazało się trudne w tym momencie.

Douglas Animals Hospital dotarł do różnych schronisk dla zwierząt, aby znaleźć możliwy mecz dla młodego bobcata, który ostatecznie nazwali Fiona. Czas był najważniejszy, ponieważ jej organy zaczęły ją zawodzić. Była zimna, odwodniona, głodzona i anemiczna, co zebrało żniwo na jej zdrowiu.

Na szczęście w Smuckersie znaleźli potencjalny odpowiednik.

Fredericton SPCA wysłał kota o imieniu Smuckers jako możliwego dawcę krwi Fiony. Przeszedł pełne badanie przesiewowe, aby upewnić się, że zaznaczył wszystkie pola ich idealnego dawcy krwi.

Według postu szpitala dla zwierząt, to było to, czego szukali w dawcy:

“Koty dawcy mają egzamin fizyczny i pełny panel krwi, aby zapewnić, że są zdrowe. Są one następnie dopasowane krzyżowo, aby zapewnić, że są tej samej grupy krwi, co biorca krwi. Muszą również mieć mniej niż 8 lat, więcej niż 4,5 kg i muszą być wykastrowane.”

Smuckers zaznaczył każde pole i był idealnym dopasowaniem dla Fiony!

Zaczęli posuwać się do przodu z ich akcją ratunkową. Pobrali krew od Smuckersa, około dwóch łyżek stołowych. Pozwolili mu odpocząć i zapewnili wszystkich, że zaraz po tym miał swoją przekąskę.

Następnie przetoczyli krew Fionie.

I chociaż transfuzja była udana, nadal monitorowali jej stan i zapewnili, że nie było żadnych komplikacji, co. Po miesiącach monitorowania szpital dla zwierząt powiedział, że Fiona nadal dobrze się rozwija i mają nadzieję, że wkrótce będą mogli uwolnić ją z powrotem do jej naturalnego środowiska.

Historia Smuckersa poszła wirusowo i przyciągnęła uwagę Leany Luckier McGuire, która wyjaśniła, że jej zmarły brat był poprzednim właścicielem Smuckersa. Powiedziała, że jej brat byłby tak dumny ze swojego kota.

“Smuckers był kotem mojego brata. Mój brat odszedł pod koniec grudnia, a my nie byliśmy w stanie zabrać tego słodkiego chłopca z powrotem do naszego domu w Teksasie. Wiedziałam, że ktoś zakocha się w Smuckersie. Jest absolutnym słodziakiem. A teraz bohater! Łzy radości z tego powodu. Brat Mike byłby taki dumny” – napisała Leana na Facebooku.

Historia Smuckersa ma też słodkie zakończenie.

Cały ten heroiczny czyn przykuł uwagę ludzi, w tym jego (teraz) dom na zawsze. Zobaczyli Smuckersa i to, co zrobił, a po dopasowaniu nasz bohater kot znalazł dla niego purr-idealną rodzinę.

Sprawdź film o Smuckersie i bobcatach poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.