Samotny kierowca ciężarówki adoptuje bezpańskiego kota i teraz jest on jego drugim pilotem na drodze

Samotny kierowca ciężarówki adoptuje bezpańskiego kota i teraz jest on jego drugim pilotem na drodze

Paul Robertson jest dumnym kierowcą ciężarówki. Nie da się zaprzeczyć, że tak bardzo kocha swoją pracę, w zasadzie wykonuje ją już od wielu lat.

Jednak zawsze, gdy przemierza długą drogę, samotność często staje mu na drodze.

Przyznajmy, pozostanie w stanie czuwania podczas samotnej jazdy nocą nie jest łatwe, ale nie da się powstrzymać Paula, zwłaszcza jeśli musi trafić w określony termin.

W swoich podróżach tam i z powrotem miał kociego towarzysza o imieniu Howie.

Dzielili niezliczone godziny na drodze i byli najlepszymi kumplami przez lata. Niestety, Howie odszedł w 2017 roku.

Każdy, kto miał wcześniej zwierzaka, powie ci, że przejście od utraty zwierzaka nie było łatwe. To smutne doświadczenie nie zwalnia nikogo, w tym Paula. Miał całkowicie złamane serce, gdy stracił swojego ukochanego kota.

Ale to nie powstrzymało go od chęci posiadania kolejnego zwierzęcego towarzysza. Wkrótce odwiedził schronisko dla zwierząt i szukał innego kota. Tam przedstawiono mu rudego kota o imieniu Percy.

Kot miał blizny, naderwane prawe ucho i brak zęba.

Żadna z wad Percy’ego nie przeszkadzała Paulowi w pożądaniu go.

Właśnie tam i wtedy wiedział już, że będą stanowić idealne połączenie.

Jak się okazało, Percy miał ciężkie życie. Zanim został uratowany, żył na ulicy. Mimo wszystko ówczesny bezpański kot zachował w sobie pozytywne nastawienie. Nadal był kochający i słodki wobec ludzi.

Paul ostatecznie adoptował Percy’ego i przyniósł go do domu.

Samotne wycieczki już nie.

Percy szybko stał się “purrfect” co-pilotem Paula podczas jego długich podróży, a kot nie mógł być szczęśliwszy. Ten uroczy kot cieszył się wszystkim, długimi lub krótkimi podróżami, w każdej pogodzie, był tam, aby towarzyszyć swojemu nowemu ludzkiemu tacie.

“Jest bardzo czuły i uwielbia czołgać się na moich kolanach, w górę mojej klatki piersiowej, a następnie pocierać policzki ze mną,” Paul napisał na Facebooku.

“Uwielbia się bawić. Dużo mruczy. I oczywiście jest kotem: uwielbia jeść i uwielbia drzemać”

Paul uwielbiał też robić zdjęcia swojemu kociemu przyjacielowi i wyrobił sobie nawyk dzielenia się nimi na swoim koncie w mediach społecznościowych. Nie trwało długo, zanim Percy zgarnął pewną liczbę zwolenników online i wszyscy kochają jego naturalny urok.

Niefortunne wydarzenie.

Jeszcze w lutym 2017 roku Paul obudził się rano i zobaczył, że szyba pasażera jest opuszczona. Pierwsze co przyszło mu do głowy to Percy, którego potem nigdzie nie było.

To samo zdarzało mu się wcześniej, zwykle gdy na zewnątrz był ptak. Ale tym razem było inaczej.

Paweł próbował go wołać, przeszukiwał też teren w pobliżu przystanku. Niestety, nawet po wszystkich jego wysiłkach nie pojawił się żaden Percy.

Co gorsza, według raportów pogodowych tego dnia nadchodziła burza.

Ze wszystkimi swoimi opcjami już wyczerpanymi, Paul wziął na media społecznościowe i wezwał pomoc od społeczności po ogłoszeniu, że Percy zaginął.

Chociaż ludzie oferowali pomoc w jego poszukiwaniach, Paul po prostu nie mógł dłużej czekać.

Wiedział, że każde tykanie zegara jest ważne zarówno w poszukiwaniu kota, jak i w jego pracy jako kierowcy.

“Jestem kierowcą komercyjnej ciężarówki … i podpisałem się na linii kropkowanej, mówiąc, że będę miał to dostarczone przez taki i taki czas. Nie mam wyboru, aby zostać, jeśli chcę”, powiedział.

Paul był zmuszony odjechać, aby wypełnić swoje obowiązki zawodowe. Był rozdarty między byciem tatą Percy’ego a zawodowym kierowcą ciężarówki.

Przejechał 400 mil, aby wypełnić dwie dostawy, a potem nagle zdarzył się cud!

Spod jego ciężarówki wyszedł zabłąkany kot, to był Percy, pokryty olejem!

Wyglądał na całkiem wyczerpanego i jednocześnie głodnego. Paul nie tracił czasu i zajął się swoim ówczesnym zaginionym kotem. Po tym strasznym incydencie Paul przyrzekł sobie, że nie straci z oczu swojego kota – nigdy więcej!

“Pewnego dnia przyłapałem się na tym, że śmiałem się z jednego z jego wybryków i pomyślałem: ‘Miło jest czasem żyć samemu ‘bo można mieć wszystko po swojemu – ale nie śmiałbym się tak, gdybym był sam’ Percy jest dobry dla mojego ducha i duszy,” Powiedział Paul.

Mamy nadzieję, że w przyszłości zobaczymy więcej przyjaźni Paula i Percy’ego. Ich przyjaźń jest czymś wyjątkowym i warto się nią podzielić z resztą świata.

Obejrzyjcie poniższe wideo, aby dowiedzieć się więcej o tej pięknej historii przyjaźni.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.