Rybacy pomagają uratować małego łosia, który wpadł do wody

Rybacy pomagają uratować małego łosia, który wpadł do wody

Bezradna matka łoś wpatruje się w wodę, podczas gdy ona próbuje dowiedzieć się, jak uratować swoje dziecko.

W pierwszym filmie, dziecko łoś walczy, aby utrzymać się nad powierzchnią w pobliżu krawędzi wody, podczas gdy jego matka próbuje sposób, aby ją uratować. Nie ma piaszczystego brzegu, z którego mogliby po prostu wyjść, to naprawdę tylko krawędź, a potem woda.

Krawędź lądu jest również zaśmiecona ostrymi gałęziami, co jeszcze bardziej uniemożliwiło matce wciągnięcie dziecka na ląd.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

W tym momencie obok przepłynęła łódź z rybakami, którzy zobaczyli strapioną matkę i dziecko.

“Zauważyliśmy małego łosia, który walczył o wejście na ląd, więc zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie pozwolić naturze działać zgodnie z jej zasadami, pozwalając mamie pomóc młodym”, napisał filmowiec online .

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Odeszli, ale wrócili godzinę później, by znaleźć młode łosie nadal w wodzie, a matki łosia nigdzie nie było.

“Godzinę później wróciliśmy, aby zobaczyć postępy i mama nigdzie nie została znaleziona, ale dziecko łosia nadal skomlało i walczyło, aby dostać się na brzeg”, filmowiec dodał. “Zauważyliśmy, że cielę było skrajnie wyczerpane, ponieważ zaczęło wydmuchiwać bąbelki z nosa. W tym czasie uznaliśmy, że można bezpiecznie pomóc.”

Skierowali łódź w stronę dziecka łosia, które nie było pewne, co ludzie zamierzają zrobić. Ale oni sięgnęli do przodu i wyciągnęli ją z wody do łodzi. Ponieważ dziecko było już w wodzie od co najmniej godziny, miało dreszcze, kiedy wyciągnęli je z wody.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Rybacy udali się na bardziej przejrzystą ścieżkę lądu i przenieśli dziecko łosia na suchy ląd.

Z trudem wstało na nogi i prawdopodobnie nie było pewne, gdzie się znajduje. Dziecko łosia spojrzało z powrotem na swoich ratowników, mając nadzieję na ostatnią odrobinę pomocy. Rybacy nie odeszli, dopóki dziecko łosia nie było wystarczająco pewne siebie, by pójść samodzielnie.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Inne dziecko łosia również zostało uwięzione na ostrych skałach nad wodą.

Matka łosia była tam wcześniej, ale ponieważ wiedziała, że musi pływać, zdołała wydostać się z wody i odejść. Czy zostawiła swoje dziecko, by radziło sobie samo, czy odeszła po pomoc, nie wiemy.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Na szczęście obok przepłynęła para ludzi na łodzi, która pomogła uwięzionemu dziecku łosia wydostać się z wody.

Podnieśli go ze skał, które były daleko od lądu. Musiało być tak przestraszone i wyglądało na to, że było po prostu wyczerpane próbą utrzymania się na skałach i nie odpadnięcia.

Kiedy dotarli do lądu, dwaj mężczyźni położyli dziecko łosia, aby mogli uciec w kierunku jego rodziny. Ale biedny mały łoś był prawdopodobnie nadal przerażony i chciał zostać z dwoma mężczyznami trochę dłużej.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Jeden z mężczyzn został, aby poprowadzić małego łosia dalej na ląd.

Nie zostawił małego łosia, dopóki nie był pewien, że jest bezpieczny. Był pewien, że dziecko łosia połączy się ze swoją rodziną, gdy tylko znajdzie się w głębi lądu.

“To tylko pokazuje, że wciąż są tam dobrzy ludzie. Dziękuję wam za uratowanie małego [łosia],” Karelle Bourrasa skomentował.

Zobacz jak ci dzielni mężczyźni uratowali te małe zwierzęta na wideo poniżej.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.