Rybacy pomagają uratować małego łosia, który wpadł do wody

Rybacy pomagają uratować małego łosia, który wpadł do wody

Bezradna matka łosia wpatruje się w wodę, gdy próbuje wymyślić, jak uratować swoje dziecko.

W pierwszym filmie dziecko łosia zmaga się z utrzymaniem nad powierzchnią w pobliżu krawędzi wody, podczas gdy jego matka próbuje sposobu, aby ją uratować. Nie ma piaszczystego brzegu, z którego mogą po prostu wyjść, to naprawdę tylko krawędź, a potem woda.

Krawędź lądu jest również zaśmiecona ostrymi gałęziami, co jeszcze bardziej uniemożliwiło matce wciągnięcie dziecka na ląd.

YouTube – The Dodo

Źródło
YouTube – The Dodo

W tym momencie obok przepłynęła łódź z rybakami i zobaczyła strapioną matkę i dziecko.

“Zauważyliśmy dziecko łosia zmagające się z wejściem na ląd, więc zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie pozwolić naturze wziąć swój bieg, pozwalając mamie pomóc swoim młodym” – napisał w sieci filmowiec.

YouTube – The Dodo

Źródło
YouTube – The Dodo

Odeszli, ale wrócili godzinę później, aby znaleźć dziecko łosia nadal w wodzie, a matka łosia nigdzie nie została znaleziona.

“Godzinę później wróciliśmy, aby zobaczyć postępy i mama nigdzie nie została znaleziona, ale dziecko łosia nadal marudziło i walczyło, aby dostać się na brzeg” – dodał filmowiec. “Zauważyliśmy, że cielę było skrajnie wyczerpane, ponieważ zaczęło wydmuchiwać bąbelki z nosa. W tym czasie uznaliśmy, że można bezpiecznie pomóc”

Skierowali łódź w stronę dziecka łosia, które nie było pewne, co ludzie zamierzają zrobić. Ale oni sięgnęli do przodu, aby podnieść ją z wody i do łodzi. Ponieważ dziecko było już w wodzie od co najmniej godziny, drżało, kiedy wyciągnęli je z wody.

YouTube – The Dodo

Źródło
YouTube – The Dodo

Rybacy udali się na wyraźniejszą ścieżkę lądu i przenieśli dziecko łosia na suchy ląd.

Z trudem wstało na nogi i prawdopodobnie nie było pewne, gdzie się znajduje. Dziecko łosia spojrzało z powrotem na swoich ratowników, mając nadzieję na ostatnią odrobinę pomocy. Rybacy nie odeszli, dopóki dziecko łosia nie było wystarczająco pewne siebie, aby iść na własną rękę.

YouTube – The Dodo

Źródło
YouTube – The Dodo

Kolejne dziecko łosia również zostało uwięzione na ostrych skałach nad wodą.

Matka łosia była tam wcześniej, ale ponieważ wiedziała, że musi pływać, udało jej się wydostać z wody i odejść. Czy zostawiła swoje dziecko, aby poradziło sobie samo, czy też odeszła, aby uzyskać pomoc, nie wiemy.

YouTube – The Dodo

Źródło
YouTube – The Dodo

Na szczęście obok przepłynęła para ludzi na łodzi, która pomogła uwięzionemu dziecku łosia wydostać się z wody.

Podnieśli go ze skał, które były daleko od lądu. Musiało być tak przerażone i wyglądało na to, że było po prostu wyczerpane próbą utrzymania się na skałach i nie spadnięcia z nich.

Kiedy dotarli do ziemi, dwaj mężczyźni położyli dziecko łosia, aby mogli uciec w kierunku jego rodziny. Ale biedny baby moose był prawdopodobnie nadal przestraszony i chciał zostać z dwoma mężczyznami trochę dłużej.

YouTube – The Dodo

Źródło
YouTube – The Dodo

Jeden z mężczyzn został, by poprowadzić dziecko łosia dalej na ląd.

Nie zostawił dziecka łosia, dopóki nie był pewien, że jest bezpieczne. Był pewien, że dziecko łosia połączy się ze swoją rodziną, gdy tylko przedostanie się w głąb lądu.

“To jest tylko po to, aby pokazać, że wciąż są tam dobrzy ludzie. Dziękuję wam za uratowanie dziecka [moose],” skomentowała Karelle Bourrasa.

Zobacz, jak ci dzielni mężczyźni uratowali te małe zwierzęta w wideo poniżej.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.