Rozpieszczony szczeniak pomaga swojemu ukochanemu człowiekowi pchać jego wózek inwalidzki –

Rozpieszczony szczeniak pomaga swojemu ukochanemu człowiekowi pchać jego wózek inwalidzki –

Najlepszym przyjacielem człowieka jest niewątpliwie pies. A jego rekord lojalności, miłości i empatii jest połączony z niezwykłą zdolnością do uchwycenia emocji swoich właścicieli, co daje mu godną pozazdroszczenia reputację w królestwie zwierząt.

Tak więc historia, która wydarzyła się w Dava, Filipiny, gdzie pokazana jest wielka więź między zwierzęciem a człowiekiem, która potwierdza każdą pozytywną opinię o psach. Zdjęcia zamieszczone przez kobietę o imieniu Faith mówią same za siebie.

“Czujemy się (dobrze) będąc świadkami tej niezwykłej sceny niesamowitego stworzenia, które pomaga swojemu panu manewrować wózkiem inwalidzkim wzdłuż Seminary Drive. To znaczy, myślałem, że to się dzieje tylko w programach telewizyjnych, ale to była bardzo prawdziwa scena – powiedziała osoba, która filmowała ten wzruszający moment.

Materiał filmowy przedstawia psa o imieniu Diagond pchając wózek inwalidzki swojego pana. Ten człowiek, który został na wózku inwalidzkim po utracie nieruchliwości kończyn dolnych, polega na swoim zwierzęciu, aby pomóc mu się poruszać.

Diagond robi to od siódmego miesiąca życia. Dla jego właściciela, Danilo Alarcón, obecność jego zwierzaka w najbardziej kruchym momencie życia jest naprawdę inspirująca. Zwierzęta nigdy nie przestają nas zadziwiać swoimi gestami i przejawami uczuć.

Według badania przeprowadzonego przez ekspertów, kiedy osoba patrzy w oczy swojego zwierzaka, zwierzę uwalnia h0rm0n4 związany z przywiązaniem i szczęściem. Jest to rzeczywistość, o której Alarcón może zapewnić bez żadnych wątpliwości.

Psy mają cudowną zdolność przenoszenia dobrych wibracji na każdego, kto znajduje się w ich otoczeniu, dlatego są również szeroko stosowane w terapiach mających na celu wsparcie emocjonalne i fizyczne. Dla Alarcóna, Dindog jest jak bliski członek rodziny.