Rozbawiony kociak ukrywa się w skałach, ale ratownicy nie odpuszczają, nawet w środku śnieżycy, aby ocalić małego kota! 🐱❄️

Kociak ukrył się w skałach i nie chciał wyjść, ale ratownicy próbowali, nawet podczas burzy śnieżnej, uratować młodego kota.

bezpański kociak zimna plaża


Urban Cat Coalition

Kilka tygodni temu kociak został zauważony na skałach przy plaży Bradford (w WI). Była płochliwa i nieuchwytna, żyjąc w zakamarkach skał i uciekając przed ludźmi.

Zaniepokojony członek społeczności wysłał apel o pomoc, a wielu wolontariuszy udało się na miejsce w nadziei na sprowadzenie młodego kota w bezpieczne miejsce.

Tortie była głodna, ale przestraszona i ukryła się tak głęboko, że była całkowicie poza zasięgiem. “Wszyscy mogliśmy powiedzieć, jak bardzo była przerażona” – powiedziała Emilie Rackovan.

.
stray kitten rocks


Kociak tortie został zauważony na skałach przy plażyUrban Cat Coalition

Wolontariusze zostawili jedzenie i próbowali złapać kociaka za pomocą humanitarnej pułapki, ale bezskutecznie.

“Kiedy minęło kilka tygodni i nikt jej nie widział ani nie słyszał, wszyscy obawialiśmy się najgorszego. Tak było do czasu, gdy Urban Cat Coalition otrzymała e-mail od kogoś, kto ją zauważył.”

.
kitten tortie hides rocks


Wielu wolontariuszy ruszyło na pomoc, ale nie mogli do niej dotrzećUrban Cat Coalition

Emilie i jej koledzy ratownicy ruszyli do akcji i pojechali na plażę w piątek. “Jesteśmy w środku ogromnej burzy śnieżnej, a temperatury w ten weekend mają spaść do ujemnych wartości.”

Nie mogli zlokalizować kociaka z powodu złych warunków pogodowych. “Pogoda była tak okropna, że zaczęliśmy tracić nadzieję na złapanie jej na czas.”

.
tortie kitten hiding rocks


Kiedy niedawno została ponownie zauważona, ratownicy wkroczyli do akcjiUrban Cat Coalition

Następnego ranka dwie inne wolontariuszki, Karen i Sara, pojawiły się na plaży, aby kontynuować misję ratunkową.

Podczas gdy wokół nich hulał lodowaty wiatr, znaleźli kociaka ukrywającego się w skałach pokrytych śniegiem, ale nie mogli sięgnąć wystarczająco daleko, aby go złapać. “Karen wpadła na genialny pomysł.”

.
snow rocks beach


Urban Cat Coalition

Karen użyła sznurowadła, aby przyciągnąć uwagę kociaka, jednocześnie zachęcając go smakołykami z szynki. Żółwica była zaintrygowana chwiejnym, robakowatym sznurkiem i powoli się do niego zbliżyła.

Podążając w kierunku prowizorycznej zabawki i jedzenia, Karen była tuż za skałami, gotowa do działania.

kitten hugs warm


Karen w końcu bezpiecznie wzięła kociaka w ramionaUrban Cat Coalition

“W końcu zbliżyła się na tyle blisko, że Karen mogła wziąć ją na ręce, a teraz jest pod opieką zastępczą Urban Cat.”

Kociak natychmiast polubił swoje nowe łóżko w pokoju zastępczym. Ułożyła się wygodnie w swojej jaskini, ugniatając miękką wyściółkę i mrucząc z zadowoleniem.

rescued tortie kitten


Urban Cat Coalition

Kiedy jej opiekun zastępczy postawił przed nią miskę z jedzeniem, weszła do niej i pożarła ją z apetytem.

Już kilka godzin po uratowaniu, kociak zamienił się w zapalonego “ciastkarza”, a nawet powoli mrugał do swoich ludzi, jakby dziękując im za uratowanie go.

.
tortie kitten bed


Kociak trafił do domu zastępczego i od razu polubił kocie legowiskoUrban Cat Coalition

Kotka jest słodka i łagodna. Ostrożność w jej oczach zniknęła, gdy nauczyła się przyjmować uczucia od ludzi. Mruczy i łasi się za każdym razem, gdy jest głaskana i spędza dużo czasu w swojej przytulnej jaskini, co sprawia, że czuje się bezpieczna.

“Po wielu próbach podejmowanych przez wolontariuszy w ciągu ostatnich kilku tygodni… odczuwamy ogromną ulgę i jesteśmy szczęśliwi, że kociak jest teraz cały i zdrowy” – powiedział przedstawiciel Urban Cat Coalition.

.
sweet tortie kitten


Spożyła jedzenie z wygodnego łóżkaUrban Cat Coalition

Dziewczynka cieszy się swoim nowym życiem jako kot domowy z życzliwymi ludźmi, którzy zapewnią jej miłość i opiekę na całe życie.”

“Wiem, że wszyscy będziemy dziś spać spokojnie, wiedząc, że jest jej ciepło, bezpiecznie i ma pełny brzuszek.”

.
sweet tortie kitten


Uwielbia swoje przytulne, ciepłe łóżko, ugniatając je z radościąUrban Cat Coalition

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o tortie i Urban Cat Coalition na Instagramie i Facebooku.

Powiązana historia: Kocięta znalezione razem w magazynie, jedno z nich potrzebuje pomocy, by chodzić, a drugie nigdy nie opuszcza jego boku