Rekin sprawia, że plaża zamyka się swoją obecnością i “świętuje” wyskakując z wody –

Rekin sprawia, że plaża zamyka się swoją obecnością i “świętuje” wyskakując z wody –

Rockaway Beach jest odwiedzana przez kąpiących się przez większą część roku. Jednak pewnego dnia doszło do sytuacji, która miała zwrócić uwagę kilku obrońców przyrody. A powód jest taki, że w wyniku globalnego ocieplenia bardzo blisko brzegu tej plaży zauważono rekina.

Po zauważeniu zwierzęcia, odpowiednie władze zdecydowały się zamknąć plażę na kilka godzin. Chwilę później widziano rekina, który cieszył się z tego, co udało mu się osiągnąć. Rekin zaczął pluskać się w wodzie, jakby był delfinem.

Tricia Gahn

Tricia Gahn cieszyła się dniem spędzonym z synem Timmym, kiedy zaczęła dokumentować piruety rekina. Zdjęcia zostały umieszczone w mediach społecznościowych, wywołując sensację wśród miłośników zwierząt.

Tricia Gahn

Wideo pracowało dla Departamentu Parków Nowego Jorku, aby podjąć decyzję o zamknięciu dwóch kolejnych plaż z tego samego powodu. W pobliżu brzegu najwyraźniej dostrzeżono inne rekiny.

Tricia Gahn

Stan Nowy Jork ma już w tym roku kilka wpadek z rekinami, a pięć z sześciu miało miejsce na plażach Long Island. Gubernator nakazał władzom zintensyfikowanie monitoringu wzdłuż wybrzeża.

Tricia Gahn

“Podejmujemy kroki, aby rozszerzyć patrole na rekiny i chronić plażowiczów przed niebezpiecznymi sytuacjami. Zachęcam wszystkich nowojorczyków do słuchania lokalnych władz i podejmowania środków ostrożności, które pomogą zapewnić bezpieczne i odpowiedzialne wycieczki na plażę tego lata”” – powiedział gubernator w oświadczeniu opublikowanym przez Metro UK.

Prawda jest taka, że to wydarzenie zmusza społeczeństwo do refleksji. Może być tak, że my ludzie zabieramy naturalną przestrzeń zwierzętom, a one odzyskują swoje terytorium. Czy może po prostu globalne ocieplenie powoduje, że rekiny zmianę swoich rutynowych zachowań.