Ratownicy walczą z burzą z piorunami, aby uratować porzucone siostry owczarka niemieckiego

Ratownicy walczą z burzą z piorunami, aby uratować porzucone siostry owczarka niemieckiego

Pozostawanie w środku, gdy na zewnątrz jest burza z piorunami, jest przerażające. Uwięzienie na zewnątrz jest przerażające.

Teraz wyobraź sobie, że jesteś psem uwięzionym na zewnątrz w burzy z piorunami, nie mając dokąd pójść i żadnego schronienia, które można znaleźć. To jest po prostu przerażające.

I to jest dokładnie to, co stało się z Thora i Levina, dwie porzucone siostry owczarka niemieckiego.

Zespół ratunkowy Katelyn Mannion, Kim Reid i Fiona McClintock z Pets Lost And Found Fermanagh otrzymał wskazówkę kilka dni wcześniej o tych porzuconych dwóch psach błąkających się po rozległych drogach hrabstwa Fermanagh

Byli w stanie zlokalizować je z daleka, ale nie mogli dostać się do nich wystarczająco szybko, ponieważ psy były przerażone interakcją z ludźmi.

“Czuliśmy się trochę zdeflorowani, ponieważ nie mogliśmy się do nich zbliżyć i chcieliśmy tylko doprowadzić je do bezpieczeństwa” – powiedziała Katelyn Mannion w rozmowie z The Dodo.

I wtedy wydarzył się ich najgorszy koszmar.

Przez niebo przetoczyła się burza z piorunami, która utrudni im odnalezienie dwóch psów.

Szukali przez trzy dni bez żadnego znaku i czuli się już bezradni. Aż w końcu dostali cynk od miejscowego rolnika, że zauważył psy wchodzące do jednego z jego budynków gospodarczych. Ratownicy pojechali na miejsce najszybciej jak mogli i w końcu je znaleźli!

Ale ich kłopoty jeszcze się nie skończyły.

Ponieważ psy bały się interakcji z ludźmi, nie pozwoliłyby żadnej z trzech kobiet zbliżyć się do nich.

“Po delikatnej perswazji z jedzeniem te dwie piękne dziewczyny pozwoliły nam się zbliżyć i byliśmy w stanie je zabezpieczyć. Oboje byli wyjątkowo głodni i jeden z nich poniósł pewne obrażenia, ale nic, z czego nie spodziewamy się pełnego powrotu do zdrowia”, napisali Pets Lost and Found Fermanagh na swoim poście na Facebooku.

Nawet jeśli nie do końca ufają jeszcze ludziom, dwa psy są zdecydowanie wdzięczne, że ekipa ratunkowa nie zrezygnowała z ich poszukiwania. Kto wie, czy kiedykolwiek zostaną odnalezione?

A nawet trzy kobiety były wdzięczne, że w końcu je znalazły i zabezpieczyły, również.

“To było bardzo intensywne, przytłaczające uczucie czystej radości i podniecenia” – dodała Katelyn. “Nadal byliśmy bardzo zaniepokojeni ich dobrem, ale byliśmy po prostu tak podekscytowani, że mamy ich w zabezpieczonym obszarze. Zdecydowanie było kilka łez”

Na pewno uronią jeszcze kilka łez, ponieważ Lost Paws NI zaoferowało, że zapłaci za ich opiekę weterynaryjną. Plus Little China Dog Rescue zaoferował, że da im dom tymczasowy, aby przygotować się do adopcji. Wow!

Kim, jedna z ich ratowniczek, odpowiednio nazwała je Thora i Levina.

Thora to imię skandynawskiej bogini grzmotów, a Levina oznaczała po łacinie piorun. Bardzo symboliczne imiona. I te dwie bardzo dobrze zadomowiły się w swoich domach zastępczych.

Pozwoliły nawet człowiekowi pomasować swoje brzuszki!

Nadal są ostrożne wobec ludzi, ale ich rodzice zastępczy pracują z nimi oddzielnie, aby zbudować ich pewność i zaufanie wśród ludzi ponownie.

Dziękujemy tym wspaniałym ludziom, którzy nigdy nie zrezygnowali z poszukiwania tych dwóch psów oraz wspaniałym organizacjom, które pomogły dać im nowe, lepsze życie.

Sprawdź film o innym z ratunkowych szczeniaków Little China Dog Rescue poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.