Ratownicy walczą z burzą z piorunami, aby uratować porzucone siostry owczarka niemieckiego

Ratownicy walczą z burzą z piorunami, aby uratować porzucone siostry owczarka niemieckiego

Pozostawanie w środku, gdy na zewnątrz jest burza z piorunami, jest przerażające. Uwięzienie na zewnątrz jest przerażające.

Teraz wyobraź sobie, że jesteś psem uwięzionym na zewnątrz podczas burzy z piorunami, nie mając dokąd pójść i nie znajdując schronienia. To po prostu przerażające.

I to właśnie przydarzyło się Thorze i Levinie, dwóm porzuconym siostrom owczarkom niemieckim.

Ekipa ratunkowa Katelyn Mannion, Kim Reid i Fiona McClintock z Pets Lost And Found Fermanagh otrzymała kilka dni wcześniej cynk o tych porzuconych dwóch psach błąkających się po rozległych drogach hrabstwa Fermanagh.

Byli w stanie zlokalizować je z daleka, ale nie mogli dotrzeć do nich wystarczająco szybko, ponieważ psy były przerażone interakcją z ludźmi.

“Czuliśmy się trochę zdezorientowani, ponieważ nie mogliśmy się do nich zbliżyć i chcieliśmy po prostu doprowadzić je do bezpieczeństwa” Katelyn Mannion powiedziała The Dodo.

I wtedy wydarzył się ich najgorszy koszmar.

Przez niebo przetoczyła się burza z piorunami, która utrudni im odnalezienie dwóch psów.

Szukali przez trzy dni bez żadnego znaku i czuli się już bezradni. Aż w końcu dostali cynk od lokalnego rolnika, że zauważył psy wchodzące do jednego z jego budynków gospodarczych. Ekipa ratunkowa udała się na miejsce tak szybko jak tylko mogła i w końcu je znalazła!

Ale ich kłopoty jeszcze się nie skończyły.

Ponieważ psy bały się kontaktu z ludźmi, nie pozwoliły żadnej z trzech kobiet zbliżyć się do nich.

“Po delikatnej perswazji jedzeniem te dwie piękne dziewczyny pozwoliły nam się zbliżyć i byliśmy w stanie je zabezpieczyć. Obie były bardzo głodne i jedna z nich doznała pewnych obrażeń, ale nie oczekujemy pełnego wyzdrowienia”, napisali Pets Lost and Found Fermanagh na swoim Facebooku.

Nawet jeśli nie ufają jeszcze ludziom, dwa psy są zdecydowanie wdzięczne, że ekipa ratunkowa nie zrezygnowała z ich poszukiwania. Kto wie, czy kiedykolwiek zostałyby znalezione?

I nawet trzy kobiety były wdzięczne, że w końcu je znalazły i zabezpieczyły.

“To było bardzo intensywne, przytłaczające uczucie czystej radości i ekscytacji”, Katelyn dodała. “Nadal byliśmy bardzo zaniepokojeni ich dobrem, ale byliśmy po prostu tak podekscytowani, że mamy je w zabezpieczonym obszarze. Zdecydowanie było kilka łez.”

Na pewno uronią jeszcze kilka łez, ponieważ Lost Paws NI zaoferowało opłacenie ich opieki weterynaryjnej. Plus Little China Dog Rescue zaoferował, że da im dom tymczasowy, aby przygotować się do adopcji. Wow!

Kim, jedna z ich ratowniczek, odpowiednio nazwała je Thora i Levina.

Thora to imię skandynawskiej bogini grzmotów, a Levina to łacińskie imię błyskawicy. Bardzo symboliczne imiona. I ta dwójka bardzo dobrze zadomowiła się w swoich domach zastępczych.

Pozwoliły nawet ludziom pomasować swoje brzuszki!

Są jeszcze ostrożne wobec ludzi, ale ich rodzice zastępczy pracują z nimi osobno, aby zbudować na nowo ich pewność siebie i zaufanie wśród ludzi.

Dziękujemy tym wspaniałym ludziom, którzy nigdy nie zrezygnowali z poszukiwania tych dwóch psiaków oraz wspaniałym organizacjom, które pomogły dać im nowe, lepsze życie.

Zobacz film o innym z uratowanych szczeniaków Little China Dog Rescue poniżej!

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.