Ratownicy słyszą głośne wołanie o pomoc, a potem widzą szczeniaki uwięzione głęboko w jaskini

Ratownicy słyszą głośne wołanie o pomoc, a potem widzą szczeniaki uwięzione głęboko w jaskini

Organizacja ratująca zwierzęta o nazwie Hope for Paws zasłynęła ze swoich śmiałych akcji ratunkowych. Uratowali niezliczoną liczbę zwierząt w okolicach Los Angeles i pomogli im znaleźć dobre domy.

Jednym z najbardziej śmiałych ratunków grupy było dziewięć szczeniąt uwięzionych w jaskini pod ziemią w pobliżu torów kolejowych.

Organizacja usłyszała o tych szczeniakach od grupy dobrych samarytan. Ci życzliwi ludzie często przynosili jedzenie dla trzech bezpańskich suczek, które mieszkały przy torach kolejowych.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Pewnego dnia jedna z osób, która opiekowała się psami, usłyszała wysokie krzyki.

Osoba ta rozejrzała się, próbując dowiedzieć się, kto wydaje te krzyki. W końcu zorientowała się, że dochodzą one z głębokiej dziury w pobliżu torów kolejowych.

Dobry Samarytanin zajrzał do dziury i zobaczył dziewięć przerażonych szczeniąt skulonych razem.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Osoba, która znalazła szczeniaki, natychmiast zadzwoniła do Hope for Paws, którzy byli znani z szybkiego reagowania na zwierzęta w potrzebie. Z tego powodu dobry samarytanin był zaskoczony, gdy Hope for Paws nie odpowiedziało przez kilka godzin.

Później dobry samarytanin dowiedział się, dlaczego organizacja nie odpowiedziała: byli na pogrzebie jednej z ratowniczek Hope for Paws, Lisy M. Ashe.

Hope for Paws

Źródło:
Hope for Paws

Ashe pracowała z Hope for Paws przez wiele lat, ratując zwierzęta z niebezpiecznych sytuacji. Jej ulubione akcje ratunkowe dotyczyły jednak szczeniąt. Ratowanie szczeniąt w potrzebie było jej prawdziwą pasją.

Niestety, u Ashe zdiagnozowano raka i po długiej walce z chorobą odeszła. Zespół Hope for Paws był zdruzgotany jej stratą.

Po pogrzebie założyciel Hope for Paws, Eldad Hagar, sprawdził swój telefon i zobaczył wiadomość o szczeniętach uwięzionych w jaskini.

Hagar i jego zespół natychmiast wskoczyli do samochodu i pojechali tam – uratują te szczenięta ku pamięci Ashe.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Kiedy zespół dotarł do jaskini, zdał sobie sprawę, jak trudna będzie ta akcja ratunkowa. Szczeniaki nigdy wcześniej nie spędzały czasu z ludźmi i nie rozumiały, że ratownicy chcą im pomóc. Kiedy ratownicy próbowali sięgnąć po szczeniaki, uciekły one dalej w głąb jaskini.

Hagar próbowała użyć cheeseburgera, jedynego jedzenia, jakie mieli, by wywabić szczeniaki.

Udało im się w ten sposób wyciągnąć jednego szczeniaka, ale kiedy Hagar go chwyciła, krzyknął, strasząc inne szczeniaki i wysyłając je dalej w głąb jaskini.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Hagar nie miał innego wyboru, jak tylko wspiąć się do jaskini, aby uratować pozostałe osiem szczeniąt.

Hagar był w stanie szybko złapać trzy szczeniaki, ale reszta szczeniąt pobiegła dalej w głąb jaskini, zmuszając Hagara do wczołgania się do środka.

Opisał, co stało się dalej do The Dodo:

“Wczołgałem się na 6 stóp i wtedy jest skręt w lewo, który prowadzi do większej komory. Byłem w stanie zdobyć trzy, ale potem reszta była w tej komorze i były tak głębokie. Ponieważ zakręt był tak ostry, nie mogłem dostać żadnego sprzętu z powrotem.”

Hagar nie chciał zostawić pozostałych pięciu szczeniąt, więc chwycił łopatę i zaczął kopać:

“Zajęło to godziny i godziny, ponieważ musieliśmy iść powoli i starać się nie wstrząsnąć ziemią. Pod koniec akcji ratunkowej byłem prawie głuchy w jednym uchu od całego brudu, który do niego wpadał. Za każdym razem, gdy przejeżdżał pociąg, można było poczuć, że cała ziemia się trzęsie. To było dość przerażające doświadczenie.”

Hope for Paws

Źródło:
Hope for Paws

Hagar i jego zespół byli w stanie uratować wszystkie dziewięć szczeniąt i przywieźć je z powrotem do swojego centrum ratunkowego. To była niesamowicie trudna akcja ratunkowa, ale wszystko się opłaciło, gdy przestraszone szczeniaki zmieniły się w szczęśliwe zwierzęta, które kochają ludzi. Co za wspaniałe zakończenie.

Zobacz epicką akcję ratunkową poniżej!

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.