Rachunki weterynaryjne psa wzrosły do 24 tysięcy dolarów, a mężczyzna zdecydował się podjąć bezinteresowną decyzję

Rachunki weterynaryjne psa wzrosły do 24 tysięcy dolarów, a mężczyzna zdecydował się podjąć bezinteresowną decyzję

Posiadanie zwierzaka to duże zobowiązanie i powinieneś to robić tylko wtedy, gdy jesteś przygotowany, aby zapewnić mu miłość, opiekę i uwagę, których potrzebuje.

Czasami psy chorują i wymagają pilnej opieki medycznej, a opieka ta może okazać się dość kosztowna.

Pexels – RF Studio

Źródło:
Pexels – RF Studio

Pewien mężczyzna z Wigan, miasta w pobliżu zachodniego wybrzeża Wielkiej Brytanii, przekonał się o tym, gdy jeden z jego ukochanych szczeniąt zachorował.

Jaxon Feeley, gospodarz podcastu motywacyjnego, ma dwa psy, które kocha całym sercem, Rambo, 2-letnią wyżełkę weimarską i jej starszego brata Rocky’ego.

Wyżełki weimarskie to wyjątkowo zabawna i energiczna rasa, a Jaxon od razu wiedział, że coś jest nie tak z Rambo, gdy nie zachowywała się jak zwykle.

Pedro Figueras

Źródło:
Pedro Figueras

Miał na nią oko, ale kiedy zaczęła wymiotować wiele razy w ciągu jednej nocy, wiedział, że musi zabrać ją do kliniki weterynaryjnej.

Rambo miała straszną grypę żołądkową, która szybko przerodziła się we wstrząs hipowolemiczny, gdy nie była w stanie nic przełknąć.

Wstrząs hipowolemiczny jest spowodowany szybką utratą krwi lub innego płynu, w przypadku Rambo, wody, co prowadzi do tego, że serce nie jest w stanie samodzielnie pompować.

Instagram

Źródło:
Instagram

Jaxon wiedział, że koszty leczenia Rambo będą niewiarygodnie wysokie, ale był gotów zrobić wszystko, aby uratować jej życie, nawet jeśli musiałby sprzedać swój dom.

Pod koniec pierwszego tygodnia pobytu w klinice weterynaryjnej rachunki za leczenie Rambo przekroczyły już 11 500 funtów.

Niestety, jej stan pogorszył się, zanim wyzdrowiała.

Instagram

Źródło:
Instagram

Rambo wkrótce zachorowała na zapalenie płuc, w wyniku którego jedno z jej płuc zapadło się.

Jej płuca zostały poważnie zainfekowane i szybko rozwinął się obrzęk płuc, co oznaczało, że płyn spływał do jej płuc.

Rambo musiała mieć spuszczane płyny z płuc wiele razy dziennie, a perspektywy nie wyglądały dobrze.

Instagram

Źródło:
Instagram

“Rambo nie mógł mieć większego pecha z tym, co się stało” – powiedział jej technik weterynarii.

Na domiar złego, biedny pies nadal nie był w stanie samodzielnie jeść ani pić i nie miał stałego pokarmu od ponad tygodnia.

Weterynarz powiedział również, że na jednym z jej płuc mógł rozwinąć się ropień, który wymagałby bardzo kosztownej operacji.

Instagram

Źródło:
Instagram

Jaxon niesamowicie martwił się o swojego ukochanego psiaka, a on i jego drugi pies, Rocky, pozostali w samochodzie na parkingu weterynaryjnym przez większość tygodnia.

Przychodził do niej tak często, jak tylko mógł, kilka razy dziennie, aby zapewnić ją, że jest blisko i że wszystko, co się dzieje, jest dla niej lepsze.

Jednak rachunki wciąż rosły, każdy dzień w klinice kosztował kolejne 1,000 funtów, a wkrótce łączna kwota przekroczyła 20,000 funtów.

Instagram

Źródło:
Instagram

Jaxon uruchomił GoFundMe, aby pomóc w pokryciu wydatków i szybko zebrał wystarczającą kwotę, aby kontynuować leczenie Rambo.

I o dziwo, Rambo zaczął czuć się lepiej.

Dzięki opiece personelu weterynaryjnego oraz kochającemu ojcu i bratu u jej boku, Rambo w pełni wyzdrowiała.

Instagram

Źródło:
Instagram

W ciągu zaledwie 72 godzin stan psa drastycznie się poprawił. Z bycia na skraju śmierci przeszła do jedzenia, picia i zabawy. Wkrótce została wypuszczona z powrotem do swojego ojca, który był szczęśliwy, że ma ją w domu”

Bądź na bieżąco z życiem Rambo i Rocky’ego za pośrednictwem strony Jaxona na Instagramie, do której link znajduje się tutaj.

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.