Puppy dorasta w domu z kotami i teraz myśli, że jest jednym z nich –

Puppy dorasta w domu z kotami i teraz myśli, że jest jednym z nich –

Willow to mały piesek, który wychował się w środowisku pełnym kotów. W ramach rutyny, w dowolnym środowisku, froteruje się ze swoim okolicznikowym rodzeństwem. Nierzadko można zobaczyć ją śpiącą blisko z kocim rodzeństwem.

Sytuacja ta jest bardzo częsta u zwierząt domowych. Występuje głównie w sytuacjach, w których właściciele pozwalają swoim pupilom na korzystanie z tych samych przestrzeni. Jest to zalecane, aby uniknąć niezgody między nimi i niefortunnych sytuacji.

Od stycznia 2020 roku, kiedy została uratowana przez Socorro Jaramillo, została umieszczona w domu, w którym spotkała kota Klausa i 9-letniego Chihuahua o imieniu Spike. To oni staną się bezwarunkowymi braćmi, z którymi postawiło ją życie. Czasami, jak w przypadku ludzi, Wierzba miała do wyboru swoją rodzinę.

“Po około tygodniu mieszkania razem w pełnym wymiarze godzin zaczęliśmy zauważać, że Willow kopiuje nawyki Klausa i Spike’a. Ponieważ obie są małe, mogły wdrapać się na kanapę i stamtąd przeskoczyć do rogu okna. Pierwsze kilka razy [Willow] podskoczyła, żeby być z rodzeństwem (…) musieliśmy jej pomagać w schodzeniu, ale po odrobinie wprawy bez problemu sama wchodziła i schodziła” socorro wspomniało w wywiadzie udzielonym cyfrowej placówce medialnej The Dodo.

W jej zachowaniu jest naśladowanie jej brata Percy’ego, który został adoptowany miesiące po Willow. Zawsze chce robić wszystko, co on robi. Warto wspomnieć, że ten mały piesek zawsze był znany z tego, że jest bardzo ciekawski i ma przyjemny charakter.

Socorro wymienił następujące elementy: “Biegali razem po domu i [Percy] siadał na małym kocim drzewku, żeby nabrać wysokości. W końcu, [Willow] zaczęła próbować się z nim wspinać”. Wierzba najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy z różnicy w gatunku i wielkości i myśli, że są takie same.

“Myślę o niej jak o olbrzymim dziecku. Chodzi za nami wszędzie, gdzie się udajemy w domu i prawie zawsze musi być na wierzchu. Kocha człowieka całym sobą i jest w ciągłym ruchu za każdym razem, gdy poznaje nową osobę” wspomina Socorro, która przyznaje, że na początku nie rozumiała sposobu działania Willow.

Z czasem Socorro zaakceptowała, że jej mały pies jest tak specyficzny i jest bardzo szczęśliwa, że jej zwierzęta są tak kochające i dogadują się pokojowo. Obserwowanie jak ogromny piesek śpi z małym kotkiem jest naprawdę niesamowite.