Ptak i pies spotykają się, by nawiązać przyjaźń na całe życie –

Ptak i pies spotykają się, by nawiązać przyjaźń na całe życie –

Nieco ponad rok temu, Coomera, Queensland w Australii, stał się świadek osobliwej przyjaźni. Sroka ma na imię Moly, pies rasy Pitbull i są nierozłączne.

Ptak został uratowany przez rodziców Peggy, Juliette i Reece’a. Spacerowali w parku dla psów obok swojego domu i znaleźli srokę zagubioną i wyprowadzoną z równowagi. Ona była i nie była w stanie poradzić sobie sama, więc postanowili ją przygarnąć i zabrać do domu.

Ku zaskoczeniu Juliette i Reece’a, ta dwójka od razu nawiązała przyjaźń i teraz jest nierozłączna. Co ciekawe, ptak przyjął nawet zachowanie psa, ku zaskoczeniu wszystkich. Juliette dodała: “Zaczęliśmy zauważać, że Molly szczeka…”.

“Ich związek jest z pewnością dość wyjątkowy. Zaczęło się to mniej więcej rok temu, kiedy przynieśliśmy do domu porzuconą srokę i pielęgnowaliśmy ją na nowo” wspomina w wywiad z mediami cyfrowymi abcwłaściciel Peggy przyznając się do tego, że czekali na ptaka do lotu.

Między Peggy a Molly istnieje komplementarny związek afektywny. Pies potrzebował być matką, a Sroka chciała być adoptowana i otoczona opieką. Sprawa mogłaby się zmienić, gdyby suka miała własne szczenięta.

Ale daleka od oddalania się, kiedy suka urodziła własne szczeniaki, Magpie została z tyłu, aby opiekować się nowymi przybyszami.

Czasami koryguje je, naśladując szczeknięcie, które szczenięta nauczyły się rozpoznawać.

Szczeniaki zaprzyjaźniły się z Molly.

Dla Juliette i Reece’a sroki ucieczka do swojego dawnego życia nadejdzie prędzej czy później. Na razie jednak nikt nie narzeka.

“Zawsze zostawiamy wszystkie drzwi i okna otwarte i próbowaliśmy nakłonić go do lotu z powrotem na wolność, ale on nie ma żadnego interesu, aby nas opuścić. Uczyliśmy ją łapać własne robaki i jaszczurki. Ale ona naprawdę myśli, że jest psem, biega za Peggy. Mają swój mały język i rozmawiają ze sobą. Aż miło popatrzeć. Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Zwierzęta są niesamowite” przyznają rodzice pięknego kła.

“Są razem od momentu przebudzenia do momentu pójścia spać. Potem przytulają się i bawią przez cały dzień. To takie piękne widzieć ich razem. Zdecydowanie łączy je więź typu matka-córka. Jesteśmy pod wrażeniem ich relacji, wnieśli w nasze życie tyle radości” podsumowała Juliette