Psy dają całusy swojemu bratu tuż przed ostatecznym pożegnaniem

Psy dają całusy swojemu bratu tuż przed ostatecznym pożegnaniem

Psy to niesamowite zwierzęta. Są tak samo inteligentne i bystre, jak inteligentne emocjonalnie i czułe.

Wydają się również być w stanie powiedzieć, być może przez znaki, które otrzymują od nietypowego zachowania, kiedy ich właściciel lub ich zwierzęcy przyjaciele nie czują się dobrze.

I, jeśli sądzimy po historii, która pojawi się poniżej, mogą również powiedzieć, kiedy ich psi brat ma przejść przez tęczowy most. A ich reakcja jest najlepsza, taka, którą mógłby mieć tylko psiak.

Reddit

Źródło:
Reddit

Użytkownik Reddita, który posługuje się nazwą użytkownika Rawtashk, zamieścił na platformie zdjęcie swoich trzech psów. Nie wiedział, że stanie się ono wirusowe i wywoła tak wiele łez w oczach innych użytkowników.

Pewnego dnia 11-letni Sef, Belg Malinois, zaczął się źle czuć. Jak podzielił się w komentarzu użytkownik Reddita, pies cierpiał na “ogromny guz osłonki nerwowej pod prawym ramieniem, który całkowicie sparaliżował tę nogę i spowalniał go”.

Unsplash – Tahoe

Źródło:
Unsplash – Tahoe

Jak wyjaśnił, Sef musiał być noszony po schodach i praktycznie wszędzie, ponieważ ciężko mu było się poruszać. Wydaje się, że przez ostatnie pięć miesięcy pies miał pewne miejsce na kanapie, gdzie spędzał większość czasu.

W końcu zdecydowano się uśpić Sefa, ponieważ byłoby to dla niego najlepsze. Nikt nie chciał, żeby dłużej cierpiał.

I choć zazwyczaj to właściciele zwierząt zabierają je do weterynarza, żeby je uśpić, w tym przypadku weterynarz był na tyle uprzejmy, że pojechał do ich domu, żeby dać rodzinie – zarówno ludzkiej, jak i psiej – szansę na bycie z Sefem, kiedy ten odejdzie.

Unsplash – Gerrie van der Walt

Źródło:
Unsplash – Gerrie van der Walt

“Wiesz, że masz dobrego chłopaka, kiedy twój weterynarz nie robi normalnie eutanazji w domu, ale ona dobrowolnie wychodzi i robi to dla Sefa”, napisał Rawtashk w swoim poście.

Kiedy nadszedł dzień, wydawało się, że dwa pozostałe psy w domu po prostu wiedzą, że ich przyjaciel wkrótce odejdzie. Postanowiły więc pożegnać swojego przyjaciela w swój własny, wyjątkowy sposób.

Tego samego ranka po prostu podeszły do niego i zaczęły całować i lizać jego twarz non stop. W ten sposób okazali mu swoją miłość i jakby obiecali, że będą go pamiętać do końca życia.

“I to właśnie stało się tego ranka. W jakiś sposób Rhonin i Jaina wiedzieli, ponieważ ciągle przychodzili i dawali Sefowi buziaki tego ranka, kiedy czekaliśmy na weterynarza.”

Kiedy weterynarz przybył do ich domu, rodzina pożegnała się i wtedy Sef spokojnie odszedł.

Unsplash – Alvan Nee

Źródło:
Unsplash – Alvan Nee

“”Kocham cię, Sef. Byłeś najlepszym chłopcem, o jakiego mogłam prosić. Nosiłbym cię na zawsze, gdybym mógł, ale to nie było dla ciebie sprawiedliwe” – to były ostatnie psy właściciela do jego najlepszego przyjaciela.

Po wyjściu weterynarza jeden z innych psów wybrał leżenie obok ciała Sefa, zamiast pójść na jego miejsce. Jeśli to nie jest łamanie serca, to nie wiemy co nim jest.

Reddit

Źródło:
Reddit

Najwyraźniej psy, również opłakują stratę przyjaciela i wydaje się, że właściciele mogą zrobić coś, aby im pomóc.

Zobacz na poniższym filmie, jak możesz pomóc swojemu psu przezwyciężyć stratę kolegi.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.