Psi autobus szkolny odbiera szczeniaki i zabiera je do przedszkola dla psów, aby nie były samotne

Psi autobus szkolny odbiera szczeniaki i zabiera je do przedszkola dla psów, aby nie były samotne

Arat Montoya ma prawdopodobnie najlepszą pracę i biznes na świecie, ponieważ przez większość dnia otaczają go psy. I mimo presji związanej z podążaniem za rodzinnym zawodem, wiedział do czego został powołany.

Urodzony i wychowany w Meksyku w rodzinie piekarzy, jego ojciec chciał, aby poszedł w ich ślady. Przeprowadzili się do Canby w stanie Oregon, gdy miał zaledwie 15 lat. Pracował w przedszkolu dla psów w West Linn i właśnie tam poczuł swoje prawdziwe powołanie.

Zebrał się na odwagę, by powiedzieć ojcu, że jego miłość do psów jest silniejsza niż chęć zostania piekarzem. Tak silna, że nawet po zamknięciu placówki, kontynuował pracę z kilkoma ich klientami. Przyjął ich psy jako opiekunkę do psów lub nawet z wyżywieniem w swoim domu.

The Doggie School Bus

Boarding i dog-sitting były fantastyczne, ale nie zarabiały wystarczająco dużo pieniędzy dla Arat. Wiedział, że musi znaleźć lepszy model biznesowy, aby odpowiedzieć na potrzeby swojej powiększającej się rodziny. Właśnie wtedy, w 2016 roku, założył Doggie School Bus Inc.

Prowadzi placówkę opieki nad psami, w której również odbiera i podrzuca psy od rodziców futrzaków. Arat kupił żółty samochód, aby jego pojazd usługowy wyglądał jak legalny autobus szkolny. Od tego czasu Doggie School Bus Inc. jest jego szczęśliwym miejscem, jego kawałkiem nieba na ziemi.

Model biznesowy

Jak więc Arat prowadzi swoje usługi opieki dziennej?

Przyjeżdżał rano do domów swoich klientów i odbierał ich psy. Pojechałby do wszystkich domów, które zarezerwowały go na dany dzień. Następnie zabiera wszystkie psy na 5-akrową posiadłość, którą wynajmował od znajomego.

Arat spędza tam dzień, bawiąc się z psami i wchodząc z nimi w najlepsze interakcje. Karmi je i opiekuje się nimi, aż do czasu, gdy około godziny 14 trzeba je odwieźć z powrotem. Cały dzień zabawy ze szczeniakami kosztuje 30 dolarów za psa za dzień.


Nie przyjmuje psów od razu po przyjeździe. Każdy pies musiał przejść test temperamentu przed dołączeniem do reszty stada. Ma to na celu zapewnienie, że będą się ze sobą dobrze komponować.

Lojalna klientela

Ludzie wkrótce usłyszeli o biznesie Arata i więcej osób skorzystało z jego usług. Podzielił się, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni zdobył 16 klientów. On średnio 20 szczeniąt dziennie i planuje rozszerzyć do 30 raz jest pewien, że będą one iść dobrze.

Jego biznes teraz również rozszerzył się na pet boarding i grooming.

Psy tak bardzo przyzwyczaiły się do tego, że Arat je podnosi, że niektóre z nich z podekscytowaniem wychodziły z domu, gdy tylko słyszały, jak podjeżdża. Nigdy nie zobaczysz kogoś tak podekscytowanego “szkołą” jak te psy!

Wzloty, upadki i inne rzeczy

Prowadzenie psiego przedszkola z różnymi psami sprawi, że będziesz się zastanawiać: czy był czas, że Arat musiał “przerwać walkę” między psami?

“Nigdy nie miałem problemu z Pitbullem. Nigdy nie miałem problemu z owczarkiem niemieckim lub Rottweilerem”, powiedział. “Ale, pozwól mi powiedzieć, miałem problem z Chihuahua”, powiedział The Oregonian.

Arat ma serce dla psów do tego stopnia, że zapoznaje się z ich nazwami i szczeka. Powiedział, że jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie dzięki temu, co robi.

Śledź Arat’s Doggie School Bus Inc. na Facebooku, aby zobaczyć, jak szczęśliwy jest jego praca. Może podzielić się tym z kimś, kto potrzebuje dopaminowego impulsu!