Przygnębiony pitbul w schronisku nie chce się ruszyć przez kilka dni, dopóki nie uśmiechnie się do niego mały chłopiec

Przygnębiony pitbul w schronisku nie chce się ruszyć przez kilka dni, dopóki nie uśmiechnie się do niego mały chłopiec

Ten biedny pit bull został uratowany, ale w schronisku czuł się nieswojo.


Pit bull o imieniu Nala został znaleziony samotnie włóczący się po ulicach i natychmiast został zabrany do schroniska w Nowej Zelandii, Christchurch Bull Breed Rescue.(

Jednak po umieszczeniu jej w klatce, Nala spędziła wiele godzin leżąc w odległym rogu klatki, odmawiając poruszenia się mimo wołania. Oczywiście personel martwił się, że nic nie je ani nie pije.

Mijały dni, a oni wciąż nie mogli zdobyć zaufania Nali.

Abbey van der Plas, która prowadzi schronisko spędziła dwa dni siedząc na podłodze w pobliżu klatki Nali, aby spróbować zdobyć zaufanie psa.

Jednak bez względu na to, co robiła, Nala nawet nie drgnęła. Piesek może być zbyt przerażony, zwłaszcza gdy nagle znalazł się w nieznanym otoczeniu.

Bez względu na to, jak Abbey próbowała z nią rozmawiać, Nala odpowiadała tylko zaniepokojonym warknięciem. Nala nadal się dąsała, ale Abbey nie chciała się poddać.

Kiedy sprowadziła na pomoc swojego syna, stało się coś niesamowitego.

Abbey mogła zdać sobie sprawę, że nie może tego zrobić sama, dlatego przyprowadziła swojego 7-letniego syna, Zacka, aby usiadł z nią obok klatki Nali.
Wtedy stało się coś zaskakującego. Syn Abbey nie zdążył jeszcze usiąść, ale widać było, jak Nala skupia na nim swoją uwagę.

W momencie, gdy chłopiec usiadł na podłodze, Nala potrzebowała nie więcej niż sekundy, aby wstać. Wyprostowała się i z merdającym ogonem podeszła do Abbey i Zacka. Nie spodziewali się, że wystarczy jej syn, aby Nala wstała.

Nikt nie wiedział, co się stało z przeszłością tej suczki, ale może być jakiś związek z jej działaniami.

Możemy tylko przypuszczać, że Nala należała kiedyś do rodziny z dziećmi w tym samym wieku co Zack. W przeciwnym razie nie ma jasnego powodu, dla którego Nala tak się wyprostowała na widok chłopca.

Od tamtego dnia mogli bez obaw głaskać Nalę. Abbey i Zack zdecydowali się zabrać ją do domu i opiekowali się nią, dopóki nie znaleźli dla niej idealnej rodziny.

Udało im się znaleźć idealny dom dla Nali.

Ze względu na lęk separacyjny Nali, Abbey musiała znaleźć rodzinę, która zawsze będzie przy niej, aby pomóc jej go przezwyciężyć. W nagraniu wideo z Nalą z Inside Edition, Abbey komentuje:

“…zapoznaliśmy Nalę z tak wieloma osobami i sytuacjami, jak tylko mogliśmy, nie tylko z naszą rodziną. Chodziło o to, by nauczyć ją, jak być pewną siebie w świecie.”

YouTube Screenshot

YouTube Screenshot

Mimo to trudno było im znaleźć odpowiednią rodzinę, która pasowałaby do opisu.

“Miała mnóstwo zgłoszeń z USA i Australii, ale niewiele z Nowej Zelandii i żadne, które byłyby odpowiednie” – powiedziała Abbey w rozmowie z Dodo.

W końcu znaleźli Nali jej dom na zawsze.

Wiele osób, które komentowały film na YouTube o Nali, chciało, aby Abbey ją adoptowała. Jednak w końcu zdecydowała się znaleźć dla niej inny dom – chciała, aby ich dom był otwarty dla kolejnych potrzebujących szczeniąt.

Na szczęście znaleźli dla Nali idealny dom na zawsze. Abbey napisała:

“Jej nowa rodzina miała małego chłopca w wieku mojego syna i odwiedzali nas wiele razy, a my odwiedzaliśmy ich wiele razy, aż Nala poczuła się z nimi tak dobrze, jak z nami. Uwielbia ich. po 4 latach wszyscy żyją długo i szczęśliwie.”

To wspaniałe, że trafiła do wspaniałej rodziny i została otoczona trójką dzieci, które będą ją uwielbiać na zawsze.