Przerażony pies zostaje porzucony na kościelnym parkingu ze swoimi 9 szczeniakami, nie oglądając się za siebie

Przerażony pies zostaje porzucony na kościelnym parkingu ze swoimi 9 szczeniakami, nie oglądając się za siebie

Wszyscy słyszeliśmy lub widzieliśmy przypadki porzucania zwierząt, ale za każdym razem zaskakuje nas to, jak bezduszni potrafią być ludzie.

Około miesiąc temu ktoś porzucił 5-letniego boksera na parkingu North Side Baptist Church w Abilene. Pies nie był jednak sam. Tuż obok niej znajdowało się dziewięć 2-tygodniowych szczeniaków.

Facebook

Źródło:
Facebook

Psia mama była przerażona i rozpaczliwie potrzebowała pomocy, aby uratować swoje szczeniaki, które z pewnością umarłyby, gdyby je tam zostawić. Ale na szczęście, podczas gdy istnieją okropni ludzie, którzy porzucają i maltretują zwierzęta, są też mili i hojni, którzy są gotowi pomóc takim niewinnym duszom.

Kiedy zdjęcie psa i jej szczeniąt zostało opublikowane w mediach społecznościowych, Mistie Boerger z Paw Angel Animal Rescue wiedziała, że musi im pomóc.

Facebook

Źródło:
Facebook

“Zobaczyłam zdjęcie i po prostu złamało mi serce i zadzwoniłam do Angel i poszliśmy i uratowaliśmy psy” Boerger powiedziała KTXS 12abc.

Mistie Boerger i Angel Urban pospieszyli na miejsce i odebrali biedne zwierzęta. Umieściły je na tylnym siedzeniu swojego samochodu i zabrały ze sobą.

“Po prostu nie wiem, jak ktoś mógł to zrobić, zostawiając mamę i dwutygodniowe niemowlęta”, powiedziała Boerger.

Rzeczywiście, to jest tak niepokojące, aby myśleć, że osoba, która je porzuciła, nie dbała o to, aby zabrać je do schroniska, ale wolała po prostu zostawić je tam, narażone na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa.

Facebook

Źródło:
Facebook

Stwierdzono, że mama, mieszanka bokserów, potrzebuje pomocy medycznej, więc została zabrana do weterynarza. Niestety, u jednego z jej szczeniaków, również zdiagnozowano chorobę. Maluch miał guz w gardle i musiał zostać poddany eutanazji.

Po kilku dniach matka i ocalałe szczenięta były zdrowe i szczęśliwe w swoim tymczasowym domu zastępczym. Boerger zdecydował, że będzie je gościł przez jakiś czas, aż w pełni wyzdrowieją, a następnie odda je do bardziej stałej rodziny zastępczej.

Facebook

Źródło:
Facebook

“Zostaną u mnie przez dwa tygodnie, a następnie zostaną przeniesione do stałej rodziny zastępczej. Zostaną oddane do adopcji po tym, jak zostaną wykastrowane i wykastrowane, a mama zostanie wykastrowana” – napisała na Facebooku.

W tym samym czasie ratunek obliczył koszt jedzenia i zaopatrzenia dla zwierząt, który wyniósł 2500 dolarów i poprosił o darowizny, aby móc pokryć te koszty.

“Wygląda na to, że całkowity koszt doprowadzenia wszystkich dziesięciu psów aż do września i adopcji wyniesie około 2500” – skomentował post na Facebooku Robert Sudbury, inny pracownik.

Facebook

Źródło:
Facebook

Ludzie przekazali już ponad 1000 dolarów, ale wciąż wysyłają darowizny, ponieważ więcej pieniędzy może być potrzebnych w przypadku pojawienia się komplikacji medycznych, jak to często bywa w przypadku zwierząt ratunkowych.

Ratownicy zamieszczają aktualizacje i wiele zdjęć dziewięciu psów na swojej stronie na Facebooku, przyciągając uwagę publiczności, która chwali pracowników Paw Angel za ich wspaniałą pracę!

“Mistie Boerger jesteś moim bohaterem. Biedne maleństwa i mama” – napisał ktoś.

Facebook Screenshot

Źródło:
Facebook Screenshot

Rzeczywiście, każdy, kto ratuje porzucone lub zmagające się z chorobą zwierzę, jest bohaterem bez skazy i powinien być tak traktowany.

Cieszymy się, że szczeniaki miały szczęście zostać znalezione i uratowane i jesteśmy pewni, że czeka je wspaniałe życie!

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.

Abilene Animal Rescue Group ratuje psa, 9 szczeniaków porzuconych na kościelnym parkingu

AMAZING! Abilene Animal Rescue Group SAVES pies, 9 szczeniąt wyrzuconych na parkingu kościoła. https://bit.ly/2XeJikd

Posted by KTXS Television on Thursday, May 21, 2020