Prawie wymarły kangur drzewny urodził cielę, dając nadzieję dla gatunku –

Prawie wymarły kangur drzewny urodził cielę, dając nadzieję dla gatunku –

Narodziny są bardzo ważne dla zoo, ponieważ oznaczają sukces jego udziału w programie hodowli kooperacyjnej zarządzanym przez Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (AZA). Nie mówiąc już o tym, jak piękna jest świadomość, że te gatunki są chronione.

Inicjatywy te są również powiązane w zbiorowym wysiłku kilku organizacji w celu utrzymania różnorodności genetycznej i stabilności demograficznej w populacjach zoo. Narodziny tego dziecka kangura są pierwszymi, jakie miały miejsce w ośrodku opieki nad gatunkiem od 2008 roku.

“To ekscytujące narodziny dla Bronx Zoo i wyjątkowa okazja dla ludzi, aby obserwować jedną z najbardziej fascynujących ewolucyjnych adaptacji natury. Na tym etapie rozwoju Joey będzie spędzał dużo czasu w matczynej sakwie, mając na zewnątrz tylko głowę. W miarę dojrzewania zacznie eksplorować swoje otoczenie i zacznie spędzać krótkie okresy czasu poza woreczkiem.” wspomniał Jim Breheny, wiceprezes wykonawczy WCS i dyrektor zoo w Bronxie.

Kangury drzewne są marsupalami i swój rozwój kończą w torbie matki. Gdy są wielkości ludzkiego paznokcia, żerują w woreczku matki. Ich pełny rozwój pozwala im osiągnąć wagę 30 funtów przy proporcjonalnej wielkości 30 cali.

Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) na wolności pozostało ich mniej niż 2500. Ich ochrona ma kluczowe znaczenie dla gatunku. Te marsupalia żyją w koronach lasów górskich, zwykle na wysokości powyżej 4000 stóp.