Policjant znajduje emerytowane K9 żyjące w nędzy i poświęca swoje życie, aby im pomóc

Policjant znajduje emerytowane K9 żyjące w nędzy i poświęca swoje życie, aby im pomóc

Jednostki K-9 mogą być jedną z najfajniejszych rzeczy, jakie można robić jako policjant. Często jesteś przypisany do konkretnego psa, a następnie wyszkolony obok nich do zadań specjalnych. Dzięki niesamowitym zmysłom psa, para człowiek-pies jest czymś cudownym.

Pexels

Źródło:
Pexels

Czy to znalezienie narkotyków, czy wywęszenie bomby, jednostki K-9 potrafią to załatwić.

Pixabay

Źródło:
Pixabay

W Chinach jednostki K-9 istnieją w podobny sposób jak w USA. Psy i ich partnerzy dosłownie walczą z przestępczością jako duet, dopóki jeden z nich nie przejdzie na emeryturę. Dla ludzi emerytura jest świętowana jako koniec długiej podróży. Dla psów jednak działo się coś mniej efektownego.

Funkcjonariusz Bai Yan służył w policji przez ponad 13 lat.

Paw My Gosh

Źródło:
Paw My Gosh

Oficer Yan miał długą kadencję jako funkcjonariusz w departamencie. W ramach swojego szkolenia często pracował z psami i regularnie wchodził w interakcje z jednostkami K-9. Podczas pracy z nimi odkrył coś, co zraniło jego serce.

Oficer Yan wierzył, że emerytowane psy K-9 znalazły kochające domy na zawsze i z gracją przeżyły złote lata swojego życia.

YouTube

Źródło:
YouTube

To, co odkrył oficer Yan, było jednak dość straszne. Dla wielu emerytowanych jednostek K-9, psy zostały zabrane od swoich partnerów i często wyrzucone na ulice lub jawnie eutanazji bez opieki w poszukiwaniu rodziny.

Kiedy zdał sobie z tego sprawę, pękło mu serce.

YouTube

Źródło:
YouTube

Smutna rzeczywistość, w której te psy oddały najlepsze lata swojego życia i zostały nagrodzone porzuceniem i śmiercią, była zbyt duża. Stając się stanowczym, wiedział, że musi zrobić coś, aby naprawić sytuację.

Oficer Yan poświęcił swoje życie opiece nad tymi psami.

YouTube

Źródło:
YouTube

Inwestując własne oszczędności, oficer Yan wlał 150 000 dolarów w plan pomocy potrzebującym psom. Wielki pomysł był do utworzenia zakładu emerytalnego dla psów! To centrum emerytalne próbowałoby znaleźć wieczny dom dla emerytowanych psów i, w międzyczasie, dbać o ich potrzeby.

YouTube

Źródło:
YouTube

Plan wydawał się działać!

YouTube

Źródło:
YouTube

Z centrum utworzonym w chińskiej prowincji Zhejiang, oficer Yan zaczął przynosić psy, które potrzebowały pomocy. Od 2017 roku oficer Yan uratował i uratował 26 psów za pośrednictwem swojego domu! Średni wiek psów wynosi 10+ lat i otrzymują one tylko opiekę, której potrzebują. ]

Mimo że są na emeryturze, oficer Yan wciąż z nimi współpracuje!

YouTube

Źródło:
YouTube

Pies uwielbia mieć jakieś zadanie do wykonania. Dla tych czworonożnych przyjaciół, bieganie przez kilka starych ćwiczeń i chodzenie na spacery z Yanem jest prawdopodobnie najlepszą częścią ich dnia. To utrzymuje ich ćwiczone i umysłowo czujne!

Bieganie i aktywność, te psy żyją swoim najlepszym życiem.

YouTube

Źródło:
YouTube

Podczas gdy emerytura dla wielu jest nudna, te psy mają absolutny blast! Czy to bieganie na kursie, czy skakanie przez obręcze, dostają miłość i opiekę, której potrzebują, aby żyć szczęśliwie i zdrowo. Oficer Yan naprawdę wiele poświęcił dla tych zwierząt, aby mogły żyć tak, jak teraz prowadzą.

Sprawdź niesamowite wideo poniżej!

Zapraszam na podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.