Policjant odpowiada na zgłoszenie o “złośliwym” pitbullu i znajduje czekającego “najsłodszego” chłopca

Policjant odpowiada na zgłoszenie o “złośliwym” pitbullu i znajduje czekającego “najsłodszego” chłopca

Istnieje wiele błędnych przekonań na temat pitbullów, które dały im złą reputację.

I to sprawiło, że ludzie są na tyle nieufni, że zakazują ich w swoich budynkach, kompleksie apartamentów, restauracjach i innych miejscach publicznych.

Dlatego gdy znaleziono psa o wyglądzie pitbulla, który błąkał się bez smyczy po osiedlu w Texarkanie w Teksasie, mieszkańcy szybko wezwali policję, by zajęła się “problemem”

Pexels

Źródło
Pexels

Oficer Travis Frost był policjantem, który odpowiedział na wezwanie i pojechał na miejsce, gdzie znajdował się pies.

Znalazł zgłoszonego psa ułożonego na czyimś frontowym ganku. Był to niepozorny pitbull lub pies, który wyglądał jak pitbull.

Nie wiedząc, co pies już zrobił, czy w ogóle coś zrobił, czy zrobi coś oficerowi Frostowi, upewnił się, że przednie drzwi jego radiowozu są na wszelki wypadek zabezpieczone.

Zachowując dystans, gwizdnął na psa, czekając, co pies zrobi.

Unsplash – Jordan Bigelow

Źródło
Unsplash – Jordan Bigelow

A to, co pies zrobił dalej, nie było tym, czego spodziewał się oficer Frost.

Gdy tylko zagwizdał i pies go zauważył, pies podszedł do niego, merdając za nim ogonem.

To nie był złośliwy pies, którego spodziewał się zastać. To był pies chętny do znalezienia przyjaznej twarzy i swojego właściciela.

Po tym, jak pies pozwolił funkcjonariuszowi Frostowi pogłaskać go przez minutę, poszedł prosto do radiowozu i wskoczył na przednie siedzenie. Czuł się jak u siebie w domu.

Oficer Frost po prostu został tam z psem i wisieli, czekając na Animal Control, aby odebrać psa.

Niestety, niezależnie od tego, czy robią coś, czy w ogóle nie robią, pitbulle mają negatywną reputację, że są złośliwymi zwierzętami. Dzieje się tak dlatego, że zostały nauczone przez ludzi, aby były agresywne i walczyły.

A ponieważ pitbulle są zawsze chętne do wykonywania poleceń swoich właścicieli, kończą walkę z innymi psami, ponieważ tego właśnie zostały nauczone.

W rzeczywistości pitbulle są faktycznie psami opiekuńczymi, ponieważ są naturalnie strzegące i ochronne. A szczególnie chronią dzieci.

Oczywiście pitbulle, czy jakikolwiek pies w tej kwestii, może nadal stanowić zagrożenie, ale tylko dlatego, że nie było nadzoru.

“Pit Bulls mają trochę złą reputację. Travis powiedział, że podczas gdy zawsze powinieneś być ostrożny wokół każdego psa, którego nie znasz, nie powinieneś automatycznie zakładać, że wszystkie pit bulle są złymi psami. Mogą być naprawdę kochające, jak ten facet był dziś rano” – napisała policja w Texarkanie na swoim poście na Facebooku.

Animal Care & Adoption Center ostatecznie odebrał faceta i zrobił wszystko, aby skontaktować się z właścicielem psa.

Znaleźli mikroczip psa, ale niestety informacje kontaktowe właściciela nie były zaktualizowane, więc zajęło im trochę czasu, aby się skontaktować. Jest to również przyjazne przypomnienie, aby zawsze aktualizować informacje na mikroczipie psa.

Może to być różnica między uzyskaniem psa z powrotem do domu a wycieczką do schroniska.

Wiele osób również skomentowało i poprawiło post, gdy powiedzieli, że jest on faktycznie American Bully, a nie pitbull. Mają bardzo podobny wygląd i ludzie mogą popełniać szczere błędy.

Obejrzyj, jak oficer Travis Frost i pies wisieli, gdy czekali na jego przejażdżkę w wideo poniżej.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.