Podwórko światełek! 😻 Dzikie kociaki pojawiają się przed schroniskiem dla kotów – nie zdając sobie sprawy, że ich życie zaraz się ZMIENI! 🐾🔥

Dwa zdziczałe kocięta pojawiły się przed schroniskiem dla kotów, nie wiedząc, że ich życie wkrótce się zmieni.

fluffy tabby kittens


Sour Patch i HariboAsa

Pracownicy schroniska dla kotów przygarnęli zdziczałego kota, który pojawił się przed ich drzwiami, błagając o wejście. Gdy kotka była już bezpieczna i zadomowiona, zauważyli dwa kocięta na zewnątrz, które szukały swojej mamy.

Połączyli je ponownie, aby umożliwić kociętom karmienie, dopóki nie zostaną odstawione od piersi. Zdziczała kotka została następnie wysterylizowana i nadal mieszkała w sanktuarium, podczas gdy kocięta zostały zabrane do domu zastępczego, gdzie mogły się socjalizować i uczyć zaufania.

Asa, która opiekuje się Tails High, całkowicie wolontariacką organizacją ratunkową, przyjęła je pod swoją opiekę i zaczęła pracować nad budowaniem zaufania z nimi.

hissy kittens shy


Asa

Kocie rodzeństwo, Sour Patch (puszysty) i Haribo (pręgowany), skuliło się w kącie ze wzrokiem utkwionym w swojej przybranej mamie.

Haribo był płochliwy, ale był bardziej otwarty na dotyk, zwłaszcza jeśli w grę wchodziło jedzenie. “Nie mogłam zbliżyć się do Sour Patch bez jej syczenia i chowania się w każdym kącie, jaki mogła znaleźć”, Asa podzieliła się z Love Meow.

hissy shy kitten fluffy


Asa

Po dobrze przespanej nocy Sour Patch obserwowała, jak jej brat łapie smakołyk z ręki Asy, a ona podchodzi bliżej, by spróbować. “To była ogromna poprawa w krótkim czasie.”

W trzecim dniu Haribo poczuł się na tyle komfortowo, że przerwał milczenie, wydając z siebie pierwsze mruczenie – krok we właściwym kierunku.

kocięta próbują smakołyków


Asa

Sour Patch wciąż nienawidziła interakcji z ludźmi, ale tolerowała swoją przybraną mamę za jedzenie. Asa wiedziała w głębi serca, że pewnego dnia to się zmieni.

Po tygodniu socjalizacji, zamiast się ukrywać, kocięta zaczęły bawić się zabawkami przed swoją przybraną mamą.

shy kittens hiding


Asa

Haribo znacznie złagodniał z pomocą swojej ulubionej przekąski, ale Sour Patch nie chciała odpuścić i zasłużyła sobie na sesje przytulania jeden na jeden z Asą.

Sycząc w proteście, nie była zadowolona z tego układu, ale kilka zwierzaków uspokoiło jej zmartwienia.

fluffy kitten petting


Asa

Po spędzeniu całego dnia z Asą, Sour Patch nauczyła się relaksować przy niej. “Jej silnik mruczący przyspieszał z każdą interakcją.”

Aby pogłębić swoją więź z Sour Patch, Asa zastosowała metodę “purrito”.

fluffy kitten floof


Asa

Chwyciła miękki koc i owinęła Sour Patch jak burrito, kołysząc ją delikatnie w ramionach. Gdy kołysała ją w przód i w tył, opór Sour Patch złagodniał, a ostrożność w jej oczach zniknęła.

Mruczała niechętnie, ale jej powolne mruganie i mrużenie oczu zdradzało jej czujną postawę.

kitten purrito snuggles


Asa

“W ciągu ostatniego miesiąca robiliśmy małe kroczki – zaczynając od głaskania ich podczas jedzenia, karmienia z ręki, trzymania ich, aż w końcu czują się na tyle bezpiecznie i komfortowo, że zasypiają w moich ramionach i mruczą burzę” – podzieliła się Asa.

kittens lap cats


Asa

“Uwielbiają biegać po domu goniąc się nawzajem. Haribo dołącza do mnie w kuchni, jeśli podejrzewa, że przygotowywany jest posiłek i zawsze przybiega do mnie, gdy słyszy lub czuje zapach jedzenia.”

.
fluffy kittens sweet


Asa

Zdziczałe kocięta rozkwitły w zabawne kociaki domowe. Zwiedziły cały dom z ufnością, a nawet zaprzyjaźniły się z rezydentami.

.
kittens playful tabby


Asa

Nadal uczą się odwagi dzięki smakołykom, zabawkom i mnóstwu miłości od swojej rodziny zastępczej. Teraz dołączają do reszty futrzastych rezydentów, żebrząc o jedzenie w kuchni.

kocięta kot pies przyjaciele


Asa

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej na temat Sour Patch i Haribo oraz Asa’s fosters na Instagramie i Tails High na Instagramie.

Powiązana historia: Kociak pokazuje wszystkim, że jest idealny i chce być trzymany przez cały dzień, kiedy przybywa na ratunek zwierzętom