Po tym jak kobieta jest prześladowana przez niedźwiedzia, jej dzielny pit bull wkracza, aby uratować jej życie

Po tym jak kobieta jest prześladowana przez niedźwiedzia, jej dzielny pit bull wkracza, aby uratować jej życie

Wszyscy wiemy, że pies może być jednym z najlepszych opiekunów na ziemi, ale niewiele filmów udowadnia to tak jak ten! W filmie widzimy dokładnie, jak oddane mogą być nasze szczeniaki. W tym przypadku pit bull o imieniu Bane był w stanie odeprzeć jedno z największych zwierząt Ameryki Północnej. Czy Bane bał się zwierzęcia, które mogło go zabić jednym machnięciem? Wcale nie.

YouTube – A&E

Źródło:
YouTube – A&E

To szalone spotkanie wszystko zaczęło się, gdy kobieta postanowiła wybrać się na wędrówkę.

YouTube – A&E

Źródło:
YouTube – A&E

Ashley Gribble mieszka w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie i jest zapaloną turystką. Pewnego dnia postanowiła wyruszyć na szlak pomiędzy McQueen Lake a Isobel Lake, ale właśnie wtedy zauważyła coś strasznego: podążał za nią czarny niedźwiedź.

YouTube – A&E

Źródło:
YouTube – A&E

Około półtorej godziny wędrówki Gribble zauważyła, że niedźwiedź stoi na ścieżce około 20 stóp przed nią.

YouTube – A&E

Źródło:
YouTube – A&E

Było to trochę mylące, ponieważ Ashley zawsze starała się robić hałas podczas wędrówki, aby upewnić się, że niedźwiedzie dadzą jej spokój.

W poście na Facebooku, ona wyjaśniła:

“Kiedy wędruję, zawsze obserwuję i patrzę, słucham i robię mnóstwo hałasu. Psy są zawsze głośne i szczekają i generalnie słychać, że nadchodzimy. Kiedy wracaliśmy wzdłuż stawu przez drzewa w pobliżu dalekiego końca jeziora Isobel, nagle niedźwiedź pojawił się zaledwie 5 stóp ode mnie. Ani ja, ani żaden z psów nie słyszał, nie widział ani nie wąchał tego niedźwiedzia. Byłem zszokowany tym, jak blisko był.”

Jak to zwykle robią psy, zaczęły szczekać na duże zwierzę przed nimi.

YouTube – A&E

Źródło:
YouTube – A&E

Jeden z psów, Milka (mieszaniec Jack Russel terriera) zaczął szczekać na niedźwiedzia. Jak to zwykle bywa, niedźwiedź wycofał się i wydawało się, że jest już po sytuacji. Co było jednak dziwne, to fakt, że gdy przechodzili obok niedźwiedzia, wydawało się, że nadal podąża za nimi, a następnie znika w drzewach.

Po kolejnych 30 minutach, niedźwiedź wybuchł z drzew i zaczął ich ścigać!

YouTube – A&E

Źródło:
YouTube – A&E

Pomimo uderzenia sprayem na niedźwiedzie w twarz, niedźwiedź odmówił zaprzestania pogoni. Gdy Ashley biegła, potknęła się i upadła na ziemię. W chwili strachu Ashley przygotowała się na atak.

Nagle jej pit bull wyskoczył przed nią i zamiast tego przyjął atak niedźwiedzia.

W tym, co wyglądało jak scena z koszmaru, niedźwiedź zabrał Bane’a, jej psa, i uciekł. Kilka metrów dalej niedźwiedź upuścił Bane’a, przyszpilił go i ugryzł w plecy.

Wstając, Ashley chwyciła kłodę i podbiegła.

Bijąc niedźwiedzia kłodą, ten w końcu odpuścił i uciekł. Koszmarna scena wreszcie się skończyła, a Bane był prawdziwym bohaterem!

Ashley napisał:

“Bane otrzymał 26 nakłuć od ugryzień i pazurów. Ma 3 dreny i wewnętrzne stłuczenia. Jest w domu, gdzie dochodzi do siebie i codziennie czuje się trochę lepiej. Dziś idzie na ponowną ocenę. Gdyby Bane nie wyskoczył przede mną, wiem bez wątpienia, że niedźwiedź by mnie okaleczył i najprawdopodobniej by mnie zabił. On absolutnie uratował mi życie.”

Obejrzyj poniższe wideo, aby usłyszeć jak Ashley dzieli się swoją przerażającą historią w programie A&E “Zwierzę uratowało mi życie” Dobry chłopak, Bane!

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.