Po tym jak głucha kobieta spada 700 stóp w dół góry pojawia się husky i ratuje jej życie

Po tym jak głucha kobieta spada 700 stóp w dół góry pojawia się husky i ratuje jej życie

Historie o ratowaniu i przetrwaniu są zawsze warte wysłuchania. Przynoszą lekcję życia i przypominają, że na tym świecie jest jeszcze dobro.

Jedna niesamowita historia ratunku doprowadziła do nieprawdopodobnej przyjaźni między głuchą kobietą a psem.

Pexels – Pixabay

Źródło:
Pexels – Pixabay

21-letnia Amelia Milling, głucha studentka, wybrała się na trzydniową samotną wędrówkę po Alasce i była już cztery mile w swojej wędrówce przez Crow Pass Trail w Chugach State Park, prawie 30 mil poza Anchorage, kiedy stało się coś nie do pomyślenia.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

Poślizgnęła się i spadła około 300 stóp i uderzyła w głaz pod spodem, a następnie spadła jeszcze przez około 300 do 400 stóp. Na szczęście Alaskan State Troopers znaleźli ją i uratowali wszystko dzięki Husky, który był tam, aby uratować dzień.

Kiedy Amelia spadła, natychmiast zobaczyła białą postać, która zbliżała się w jej kierunku. Był to biały Husky.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

“To wtedy po raz pierwszy zobaczyłam Nanooka i najpierw pomyślałam, że to wilk” – podzieliła się Amelia w wywiadzie dla ABC News. “Potem zobaczyłam małą obrożę i zrozumiałam, że jest tam, aby mi pomóc”

Nanook to biały husky wyszkolony do prowadzenia wędrowców na szlaku. Kiedy pies zobaczył kobietę, natychmiast przyszedł jej z pomocą.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

Podobno Amelia musiała rozbić obóz na noc, czekając na ratunek.

Przez cały czas Nanook pozostawał u jej boku.

“Kiedy otworzyłam namiot, był gotowy do drogi. Był po prostu tam i to pomogło mi mieć jakąś motywację do utrzymania się” – powiedziała.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

Rano próbowała przekroczyć rzekę w ciągu 24 godzin od momentu pierwszego upadku. Jednak prąd był tak silny, że ją wciągnął, ale byłaby wleczona dalej, gdyby nie szybka reakcja Nanooka. Pies wyciągnął Amelię z powrotem w bezpieczne miejsce.

“Nookie przyszedł i chwycił pasek na ramię mojego plecaka i faktycznie go wyciągnął” – wspomina studentka.

Ratownicy w końcu zostali zaalarmowani o lokalizacji Amelii, gdy ta w końcu znalazła się z powrotem na lądzie i była w stanie włączyć swój SPOT Beacon.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

Alaska State Troopers przyjechali, aby jej pomóc i zobaczyli, że jest z niesamowitym psem. Alaska State Trooper Lt. Eric Olsen był zdumiony tym, jak husky wspomógł studentkę i pozostał z nią, aż w końcu została znaleziona przez reagujących.

“Kiedy zdałem sobie sprawę, że mam psa-bohatera z prawdziwego zdarzenia, wywołałem właściciela, a on powiedział ‘Nie ma mowy'” – relacjonował Eric.

Oddziały dowiedziały się, kim był właściciel Nanooka dzięki adresowi i numerowi telefonu wskazanemu na jego znaczniku.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

Nanook trafił do domu w Girdwood, gdzie jego właściciel, Scott Swift, przywitał go z powrotem.

Scott podzielił się, że pies zawsze uwielbiał chodzić po szlaku i zbliżać się do wędrowców. W rzeczywistości nie jest to pierwszy raz, kiedy 7-letni pies uratował osobę przed niebezpieczeństwem.

“Była jeszcze jedna dziewczynka w wieku około 6 lat – uratował [her] kiedy wpadła do rzeki” – dzielił się Scott, wspominając incydent w pobliżu Crow Pass Trail sprzed około kilku lat.

Dowiedz się więcej o tej niesamowitej historii, oglądając poniższe wideo!

Prosimy o podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.