Po tym, jak głucha kobieta spada 700 stóp w dół góry, pojawia się husky i ratuje jej życie

Po tym, jak głucha kobieta spada 700 stóp w dół góry, pojawia się husky i ratuje jej życie

Historie ratunku i przetrwania są zawsze warte wysłuchania. Przynoszą lekcję życia i przypominają, że na tym świecie wciąż istnieje dobro.

Jedna z niesamowitych historii ratunkowych doprowadziła do nieprawdopodobnej przyjaźni między głuchoniemą kobietą a psem.

Pexels – Pixabay

Źródło:
Pexels – Pixabay

21-letnia Amelia Milling, niesłysząca studentka, wybrała się na trzydniową samotną wędrówkę przez Alaskę i była już cztery mile po swojej wędrówce przez Crow Pass Trail w Chugach State Park, prawie 30 mil od Anchorage, kiedy stało się coś nie do pomyślenia.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

Poślizgnęła się i spadła około 300 stóp, po czym uderzyła w głaz znajdujący się pod nią, a następnie spadła jeszcze około 300 do 400 stóp dalej. Na szczęście policjanci ze stanu Alaska znaleźli ją i uratowali, a wszystko to dzięki Husky, który był tam, aby uratować dzień.

Kiedy Amelia upadła, natychmiast zobaczyła białą postać idącą w jej kierunku. Był to biały Husky.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

“Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam Nanooka i najpierw pomyślałam, że to wilk” – powiedziała Amelia w wywiadzie dla ABC News. “Potem zobaczyłam małą obrożę i zdałam sobie sprawę, że jest tam, aby mi pomóc”

Nanook to biały husky wyszkolony do prowadzenia turystów na szlaku. Kiedy pies zobaczył kobietę, natychmiast przyszedł jej z pomocą.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

Najwyraźniej Amelia musiała biwakować przez noc w oczekiwaniu na ratunek.

Przez cały czas Nanook pozostawał u jej boku.

“Kiedy otworzyłam namiot, był gotowy do drogi. Był tuż obok, co pomogło mi zmotywować się do dalszej pracy” – powiedziała.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

Rano próbowała przekroczyć rzekę w ciągu 24 godzin od pierwszego upadku. Jednak prąd był tak silny, że wciągnął ją, ale zostałaby wciągnięta dalej, gdyby nie szybka reakcja Nanooka. Pies wyciągnął Amelię z powrotem w bezpieczne miejsce.

“Nookie przyszedł i chwycił pasek na ramię mojego plecaka i faktycznie go wyciągnął” – wspomina studentka.

Ratownicy w końcu zostali powiadomieni o lokalizacji Amelii, kiedy w końcu znalazła się z powrotem na lądzie i była w stanie włączyć swój SPOT Beacon.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

Żandarmi ze stanu Alaska przybyli jej na pomoc i zobaczyli, że jest z niesamowitym psem. Porucznik Eric Olsen był zdumiony tym, jak husky pomógł studentce i pozostał z nią, dopóki nie została znaleziona przez ratowników.

“Kiedy zdałem sobie sprawę, że mam prawdziwego psa-bohatera, zadzwoniłem do właściciela, a on powiedział: “Nie ma mowy”” – wspomina Eric.

Żołnierze dowiedzieli się, kim był właściciel Nanooka dzięki adresowi i numerowi telefonu wskazanemu na jego metce.

YouTube – ABC News

Źródło:
YouTube – ABC News

Nanook został przywieziony do domu w Girdwood, gdzie jego właściciel, Scott Swift, powitał go z powrotem.

Scott powiedział, że pies zawsze uwielbiał chodzić po szlaku i zbliżać się do turystów. W rzeczywistości nie jest to pierwszy raz, kiedy 7-letni pies uratował człowieka przed niebezpieczeństwem.

“Była jeszcze jedna dziewczynka w wieku około 6 lat – uratował ją przed niebezpieczeństwem [her] kiedy wpadła do rzeki”, powiedział Scott, wspominając incydent w pobliżu Crow Pass Trail około kilka lat temu.

Dowiedz się więcej o tej niesamowitej historii, oglądając poniższy film!

Prosimy podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.