Po śmierci psa, pogrążony w żałobie właściciel zostawia wzruszający list dla listonosza, który obsypał go miłością

Po śmierci psa, pogrążony w żałobie właściciel zostawia wzruszający list dla listonosza, który obsypał go miłością

Listonosze i psy mają słynną rywalizację, która rozśmiesza ludzi od pokoleń. W starych filmach i kreskówkach listonosz przeganiany ulicą przez zrzędliwego psa był dość powszechny. Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach ci dwaj pogodzili się i zakopali topór wojenny!

Pexels

Źródło:
Pexels

Historia pewnego przyjaznego duetu pokazuje nam, jak daleko zaszliśmy.

Pexels

Źródło:
Pexels

W Teksasie listonosz Fernando robił obchód i pokonywał trasę, do której był przyzwyczajony każdego dnia. Na swojej trasie dowiedział się, gdzie czekają niektórzy z jego najbardziej oczekiwanych klientów. Najczęściej jednak tymi “oczekującymi osobami” były psy czekające na poklepanie po głowie! Fernando uwielbiał opiekować się psami, które odwiedzał każdego dnia na swojej trasie.

Dla Fernando, Gretchen była jednym z jego ulubionych psów.

Pexels

Źródło:
Pexels

Gretchen to owczarek niemiecki, który zawsze z niecierpliwością czekał na codzienne spotkanie z Fernando. Z biegiem czasu Fernando i Gretchen rozwinęli szczególny rodzaj przyjaźni, jaki może łączyć tylko listonosza i psa! W niektóre dni Fernando przynosił nawet smakołyki czekającemu na niego psu, aby ją uszczęśliwić.

Jednak w kwietniu stało się coś strasznego.

Inspire More

Źródło:
Inspire More

Kiedy Fernando odwiedził dom Gretchen w kwietniu, nie przywitał go merdający ogon i szczęśliwa twarz, jak zwykle. Mimo to podszedł do domu i odebrał pocztę. Gretchen prawdopodobnie była u fryzjera.

Kiedy chwycił pocztę, zauważył, że jest tam list zaadresowany do niego.

Inspire More

Źródło:
Inspire More

Odbierając pocztę, Fernando zdał sobie sprawę, że jeden z listów był zaadresowany do niego. Była to notatka od właścicieli, którzy mieszkali w tym domu. Obok listu znajdowała się torba ze smakołykami. Gdy przeczytał list, serce mu zamarło.

“Gretchen zmarła wczoraj” – czytamy w liście. “Poprosiła mnie, żebym zapytał, czy podzieliłbyś się jej smakołykami, których nigdy nie skończyła z innymi psami na twojej trasie. Zawsze cieszyła się, gdy podchodziłeś do drzwi i zawsze chętnie dostawała od ciebie przekąskę. Dziękujemy, rodzina Cimino”

Po powrocie do domu Fernando miał złamane serce.

Pexels

Źródło:
Pexels

Jego stary przyjaciel, który odwiedzał go codziennie, zmarł. Postanowił pokazać swojej córce wzruszającą notatkę. Gdy jego córka ją zobaczyła, wiedziała, że to piękny gest. Decydując się na opublikowanie zrzutu ekranu na Twitterze, nigdy nie spodziewali się tego, co stało się później.

Kiedy córka Fernando opublikowała to zdjęcie, natychmiast zaczęło się o nim głośno mówić.

Pexels

Źródło:
Pexels

Ludzie zakochali się w mini historii listonosza i jego psiego przyjaciela. Mimo że było to rozdzierające serce, ludzie nie mogli oderwać się od wzruszających emocji, które każdy z sercem poczułby czytając ten list.

Inspire More

Źródło:
Inspire More

Post był tak sławny, że zobaczył go nawet tata Gretchen!

Inspire More

Źródło:
Inspire More

Zataczając pełne koło, tata Gretchen zobaczył nawet post na Twitterze! W hołdzie postanowił opublikować filmik, na którym słodki pies ekscytuje się porannym spotkaniem z Fernando.

Pexels

Źródło:
Pexels

Spoczywaj w pokoju, Gretchen!

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.