Po latach kot wreszcie trafia do domu i jest tak nadzwyczajnie szczęśliwy, gdy życzliwi ludzie odnajdują jego związany z nim przyjaciółkowy kot! 😻

Po latach życia na zewnątrz, kot w końcu znalazł się w domu i bardzo się ucieszył, gdy ratownicy znaleźli jego kociego przyjaciela.

best friends cats cuddling


Festus i ChesterSparkleCat Rescue

Podczas gdy Julie, ratowniczka zwierząt, pomagała i opiekowała się kotami społecznymi w sąsiedztwie, zauważyła dwa bezpańskie koty, które stale przebywały razem, niczym związana para.

Chester (mieszanka syjamska) i Festus (rudy) od lat mieszkali na zewnątrz. Wypatrywali siebie nawzajem na ulicach i razem pojawiali się na czyjejś posesji.

Przy wsparciu Sparkle Cat Rescue, Julie rozstawiła humanitarne pułapki, mając nadzieję, że uda jej się zapewnić im bezpieczeństwo.

bezpańskie koty najlepszymi przyjaciółmi


Pojawiły się razem przed czyimś domemSparkleCat Rescue

Chester został szybko uratowany i zabrany do weterynarza na leczenie wielu dolegliwości, w tym infekcji górnych dróg oddechowych.

“Miał również coś, co wyglądało na poduszkową łapę (wpływającą na opuszki łap) i wiele problemów z zębami i jamą ustną”, Sparkle Cat Rescue podzielił się z Love Meow.

.
bezpańskie koty


SparkleCat Rescue

Podczas gdy opiekowali się nim u weterynarza, wolontariusze kontynuowali poszukiwania jego najlepszego przyjaciela.

Festus wrócił do posiadłości pewnego dnia, szukając Chestera. Był przyjazny i towarzyski, ocierał się o swojego opiekuna, ale stanowczo odmówił wejścia do transportera. Zdecydowano się na inny plan – ustawienie stacji żywieniowej z humanitarną pułapką.

bezpański kot uratowany


Chester został uratowany i otrzymał bardzo potrzebną pomoc medycznąSparkleCat Rescue

Po nocy spędzonej w klinice, Chester przybył do swojego domu zastępczego i powoli rozgrzewał się do wolontariuszy z pomocą smakołyków. W końcu zwinął się w kłębek, aby odpocząć.

“Syjamski chłopiec prawdopodobnie tęsknił za swoim kumplem, a rudy go szukał. Chcielibyśmy ich ponownie połączyć.”

.
bezpański kot dom zastępczy


Skulił się w swoim legowisku, zastanawiając się, gdzie jest FestusSparkleCat Rescue

Chester ożywił się, gdy opuszki jego łap zagoiły się, a oczy wyglądały lepiej. Z nową siłą i pewnością siebie zbliżył się do swoich ludzi, aby zwrócić na siebie uwagę.

“Jest taki łagodny i nie ma nic przeciwko, gdy podaję mu strzykawką różne leki doustne, które przyjmuje.”

.
słodki kot syjamski


Chester wyszedł ze swojej skorupy, gdy poczuł się lepiejSparkleCat Rescue

“Codziennie siedział w oknie i myślę, że zastanawiał się, gdzie jest jego kumpel.”

Po kilku dniach sumiennej pracy, ratownicy mogli odetchnąć z ulgą, gdy Festus w końcu wszedł do pułapki i udał się do weterynarza.

ginger cat cuddly


W końcu dostali FestusaSparkleCat Rescue

Wolontariusze przygotowali przestronny pokój ze wszystkimi udogodnieniami dla pary. Festus był nieco roztrzęsiony i zdenerwowany po wszystkich zmianach. Gdy tylko przybył na miejsce, Chester podbiegł do niego i otarł się o niego, gdy ich miłość rozgorzała na nowo.

“Chester był tak niesamowicie szczęśliwy. Odkąd ponownie się spotkali, trzyma się blisko Festusa. Każdego dnia pokazuje, jak bardzo jest dumny i szczęśliwy.”

.
best friends cats


Przytulili się do siebie natychmiast, gdy zostali ponownie połączeniSparkleCat Rescue

Festus pojawił się za namową swojego najlepszego przyjaciela. Znaleźli swoją ulubioną grzędę przy oknie, przylegając do siebie jak yin i yang, przepełniając szczyt kociego drzewka.

Opierają głowy na sobie nawzajem, wypełniając pokój słodkimi, dudniącymi mruczeniami.

snuggly cats sleeping


Cieszą się wspólnym gniazdowaniem na szczycie kociego drzewka przy oknieSparkleCat Rescue

Z ich splecionymi ogonami, ramionami owiniętymi wokół siebie i mruczącymi silnikami działającymi non stop, ich pokój jest pełen radości.

“Oboje mieszkali na zewnątrz przez co najmniej 3-4 lata. Są związaną parą, super słodką i zasługującą na dożywotnią miłość. Cieszymy się, że znów są razem.”

.
best friends snuggly


Chester nie opuścił boku Festusa, odkąd wrócili do siebieSparkleCat Rescue

Chester i Festus nigdy nie będą musieli spędzać kolejnego dnia na zewnątrz, szukając jedzenia i schronienia. “Będziemy ciężko pracować, aby zapewnić im świetlaną przyszłość.”

.
snuggly cats best friends


SparkleCat Rescue

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Chesterze i Festusie oraz Sparkle Cat Rescue na Instagramie i Facebooku.

Powiązana historia: Kotka powierza życzliwym ludziom 6 kociąt, by mogła cieszyć się tym, czego zawsze pragnęła