Piesek widzi, że jego przyjaciel jest unoszony przez orła i biegnie go ratować –

Piesek widzi, że jego przyjaciel jest unoszony przez orła i biegnie go ratować –

Mały psiak z dużym charakterem został nagrodzony brawami po tym, jak ośmielił się i przegonił orła, który kazał mu uczepić się łapami innego psa. Podczas gdy użytkownicy przyklasnęli mu, skrytykowali również bierną postawę osoby, która wrzuciła filmik.

Najlepszy przyjaciel człowieka“znany jest z okazywania swojego przywiązania do istot ludzkich. Jednak to, co pokazuje publikacja, to fakt, że czuje się on również ochronny wobec swoich towarzyszy. Aby okazać solidarność ze swoim przyjacielem, naraził własne życie.

Natura może być niegrzeczna dla każdego i w wielu przypadkach zawsze wygrywa najsilniejszy. Ale odważne wydarzenie, które miało miejsce na Alasce w USA, jest wyjątkiem pośród stałych, gdzie zwykle królują najwięksi.

Na filmie widać, jak ptak ruszył na jednego ze szczeniaków, który szedł polną drogą. Orzeł chwycił go łapami i nie chciał puścić. W opatrznościowy sposób, na scenie pojawił się jego towarzysz, który nie zawahał się zmierzyć się z wielkim ptakiem.

Ten gatunek ptaka jest szczególnie silny, potrafi podjąć lot z kilkoma kilogramami na nogach. Niektórzy eksperci uważają, że orzeł był pod wrażeniem dźwięków wydawanych przez małe psy.

Wideo poszło wirusowo prawie natychmiast, a większość użytkowników pogratulowała drugiemu psu za jego towarzystwo w nie pozostawieniu przyjaciela samego. Co jednak było krytykowane, to strona człowieka, który dokonał nagrania.

Osoba nagrywająca filmik, która w żadnym momencie nie pomogła szczeniakom, została najbardziej skrytykowana przez użytkowników portali społecznościowych. To pokazuje, że niektórzy czasami zwierzęta zachowują się w bardziej cywilizowany sposób niż ludzie.