Piesek przybywa na plac budowy, by prosić o pomoc, a robotnicy postanawiają go adoptować –

Piesek przybywa na plac budowy, by prosić o pomoc, a robotnicy postanawiają go adoptować –

Było to o psie, który błąkał się bez celu z miejsca na miejsce, bo nie miał gdzie mieszkać, a wśród wielu miejsc, w których się błąkał, był plac budowy. Y choć nie jest to idealne miejsce dla żadnego zwierzęcia, pracownicy nie mogli zignorować jego obecności, wszyscy zgodzili się go karmić i opiekować się nim.

Wśród opieki, jaką otrzymał, była pielęgnacja i usuwanie owadów, które wpływały na jego zdrowie. Nie tylko to, ale przez kilka dni był karmiony. Adopcja psa była jednogłośna, m.in nazwali go nawet “Monito”, więc dla tego małego zwierzęcia dni bycia na ulicach skończyły się.

fundacja_środowiskowa z antioquii

Zazwyczaj psy są adoptowane przez jedną osobę lub grupę rodzinną, ale w przypadku Monito jego najbliższa rodzina byłaby bardzo osobliwa. Jednak, z podobieństwem, że miłość i opieka byłyby obecne jak w przypadku zwykłej rodziny.

fundacja_środowiskowa z antioquii

Mimo to Monito radził sobie bardzo dobrze, aż pewnego dnia jak zwykle przybył na plac budowy, ale tym razem był słabego zdrowia. Wywołało to wielkie zaniepokojenie wśród jego przyjaciół, i nic dziwnego, albowiem Monito był już częścią “rodziny”.

fundacja_środowiskowa z antioquii

Ricardo Álvarez, który reprezentuje Fundación Antioquia Ambiental, powiedział: “Mały pies przyszedł do tego budynku, dali mu jedzenie, wykąpali go, odszedł, ale wrócił, aby jeść, a dziś przyszedł przypadkowo, prosząc o pomoc i pokazał im swoją łapę. Zwierzęta dotykają serca”.

fundacja_środowiskowa_antioquia_zwierzęta
fundacja_środowiskowa_antioquia_environmental_foundation

Ten sam rzecznik wyjaśnił, że szybko zajęły się nim fachowe ręce, gdzie poddano go zabiegom mającym na celu wyleczenie łapy. Następnie monito miałby przejść badania , które mogłyby ujawnić jego stan, aby kontynuować procedurę, w zależności od przypadkubył w najlepszych rękach!