Piesek o wyjątkowej twarzy znajduje dom, w którym jest akceptowany za to, kim jest –

Piesek o wyjątkowej twarzy znajduje dom, w którym jest akceptowany za to, kim jest –

Woody to pies, który wykazał się dużą zdolnością adaptacyjną. Kiedy był jeszcze szczeniakiem, miał problem zdrowotny, który spowodował specjalność, która dziś towarzyszy jego twarzy. Oczywiście nie przeszkodziło mu to w rozwoju jako normalnego psa.

Jego krzywy pysk czyni go wyjątkowym, ale jeszcze bardziej jego osobowość, niektórzy mówią nawet, że to bardzo zabawny pies. Woody okazał się być bardzo słodki i czuły, nawet myśleli, że to szczeniak, z powodu tego, jak bardzo jest niespokojny i zabawny.

Jego poprzedni właściciele nie byli w najmniejszym stopniu zainteresowani jego dobrem. Postanowili się wyprowadzić i zostawić go samego, by radził sobie sam. Gdyby nie telefon, który otrzymali pracownicy organizacji SNARR, Woody’ego czekał dość nieszczęśliwy los.

Gdy ekipa ratunkowa dotarła do miejsca, w którym znajdował się Woody, został on zaklinowany. Dobrą rzeczą było to, że nie został bez jedzenia, bo ktoś załatwił mu trochę jedzenia i wodyaż w końcu zdecydował się zadzwonić do SNARR.

Rodzina, która pierwotnie miała Woody’ego, nie pracowali, aby zapewnić mu potrzeby fizyczne, widać było, że nie zabrali go nawet do weterynarza. Courtney, jedna z wolontariuszek powiedziała, że Woody był nieco niespokojny, nawet gdy próbował się bawić.

Chociaż dla Courtney Bellewpracownik SNARR Courtney Bellewtakie sytuacje nie są niczym nowym mówi, że była osobiście poruszona sprawą Woody’ego. Dlatego chciała się podzielić tym, jak wyglądała praca ratowników w tym przypadku.

Ta kobieta była zakochana w uroczym pitbullu od pierwszego dnia, opowiada: “Po prostu patrzysz na niego i nie możesz pomóc, ale kochasz tę twarz”. Woody nie ma problemu z uśmiechaniem się i kochaniem, i choć jego twarz nie wygląda jak u innych psów, to nie oddaje sprawiedliwości jego uroczej osobowości.

Courtney, był zadowolony z postępów Woody’ego w krótkim czasie: “Z zaledwie pięcioma dniami w opiece, bardzo się uspokoił i radzi sobie naprawdę dobrze, ponieważ otrzymuje wszystko, czego potrzebuje. To słodki chłopak i jest bardzo szczęśliwy, że może biegać, być w domu i w ogóle“.

Dziś ma dom i mamę, która go kocha i czule się nim opiekuje. W ciągu pierwszego tygodnia w domu Woody pokazał również, że jest dobrym opiekunem, bo kiedy Jamie Bond, jego nowy właściciel, miał wpadkę ze zdrowiem, nie opuszczał jej, dopóki w pełni nie wyzdrowiała.

Jamie opowiada o tym doświadczeniu z Woody’m: “Wiedział, że coś jest nie tak i nigdy nie opuścił mojego boku. Przez całe popołudnie przytulał się do mnie na kanapie. Teraz jest moim cieniem, zawsze podąża za mną, gdziekolwiek się udam, upewniając się, że jestem bezpieczny i zdrowy.”.

Woody był wyraźnym dowodem na to, że przy dużej miłości i poświęceniu można osiągnąć więcej niż przy nadużyciach i zaniedbaniach. Udowodnił, że jest więcej niż tylko zwierzakiem, jest gotów uszczęśliwić każdego i zadbać o to, by był przez niego dobrze chroniony.