Piesek daje swojej siostrze uścisk po tym, jak oboje zostali uratowani –

Organizacja non-profit Animal Charity of Ohio otrzymała anonimowy telefon o matce i dwóch szczeniakach w stanie szkodliwym dla ich normalnego rozwoju. Jane MacMurchy, dyrektor operacyjny organizacji, oraz oficer ochrony zwierząt natychmiast przybyli pod zgłoszony adres.

Trzy psy znajdowały się w czymś w rodzaju kojca, w którym podłoga była zaśmiecona gruzem budowlanym i z którego kły nie mogły się wydostać.

Animal Charity of Ohio

“Żyły w strasznych warunkach. Były w sześciu do ośmiu cali gruzu w prowizorycznym kojcu, a [los cachorros] nie były całkowicie zsocjalizowane” jane wspominała.

Animal Charity of Ohio

Było dość oczywiste, że właściciele nie dbali o zwierzęta i nie mieli nic przeciwko oddaniu trzech psów. Mała rodzina psów nauczyła się polegać na sobie nawzajem, więc separacja mogła nie być rozwiązaniem.

Animal Charity of Ohio

Peaches i Layla, pięciomiesięczne, oraz ich matka Lady, około siedmioletnia, były teraz bezpieczne. Po kontroli medycznej ustalono, że nic im nie jest, choć szczeniaki wykazywały brak pewności siebie.

“Stosowaliśmy kontrolę dobrostanu, mama skończyła jako pierwsza, kiedy odprowadziliśmy ją do naszego obszaru przyjmowania, szczenięta, bez mamy, przylgnęły do siebie, ponieważ były tak przerażone” jane powiedziała doceniając fakt, że szczenięta bez mamy czuły się zagrożone.

Animal Charity of Ohio

Radzą sobie znacznie lepiej kiedy ich mama jest w pobliżu, więc pracujemy z całą trójką zarówno razem, jak i indywidualnie, ale uczą się pewności siebie samodzielnie” wyjaśniła Jane na temat wdrażania strategii pomocy kłom.

Animal Charity of Ohio

Najbardziej przejmujące było, gdy Jane zobaczyła Peaches i Layla przytulających się do siebie dla pocieszenia, gdy ich matka była daleko. “Lady to machająca ogonem mała słodycz, szczęśliwa, gdy otrzymuje czułość. Szczeniaki nie są jeszcze całkiem gotowe, ale akceptują miłość i czułość” powiedziała kobieta odpowiedzialna za akcję ratunkową.

Animal Charity of Ohio

Uwielbiają być razem, więc uważa się, że Peaches i Layla są gotowe do adopcji. Mogą trafić do domu razem, otrzymując miłość i opiekę kochającej rodziny.

Animal Charity of Ohio

Od czasu tego uścisku do dnia dzisiejszego kły bardzo dobrze ewoluowały. Takie akcje ratunkowe jak ta są jak najbardziej warte wysiłku.