Piesek codziennie przybywa na przejście dla pieszych, aby pomóc ludziom przejść –

Piesek codziennie przybywa na przejście dla pieszych, aby pomóc ludziom przejść –

¿Czy uwierzylibyście, że pies dostający mural i gwiazdę sławy to nie tylko filmowa opowieść? Cóż, daleko od tego, co można by uznać za fikcję, Kupata zaskarbił sobie sympatię wszystkich, ponieważ jego jedynym celem jest pomoc dzieciom w jego społeczności w bezpiecznym dotarciu do szkoły.

Dosłowne tłumaczenie jego imienia oznacza “Kiełbasę”, urodził się w Gruzji, w wiosce Botumi. Y przez dwa lata z rzędu nie przestał chodzić do kąta, zwłaszcza przez cały sezon szkolny.

Wszyscy są zdumieni, widząc jak poważnie traktuje on bezpieczeństwo swoich małych przyjaciół. Pierwsze co robi, to podjeżdża na róg, a ruch automatycznie się zatrzymuje, gdy widzą Kupata, bo dzięki tej szczytnej pracy społecznej zyskał sławę.

Mieszkaniec okolicy zapewnia: “Kupata wścieka się, gdy samochód za każdym razem przejeżdża. Swoją pracę traktuje bardzo poważnie. I czasami czeka na dzieci przez godzinę, żeby upewnić się, że czują się bezpiecznie w parku i że bezpiecznie przechodzą przez jezdnię”.

Nieuniknione jest zignorowanie tej ważnej pracy, dlatego opiekunka Kupaty zadbała o to, by te działania zostały uwiecznione w sieciach – mówi: “Zauważyliśmy, że Kupata pomaga dzieciom przejść przez ulicę prawie 2 lata temu”.

Administrator jego konta na Instagramie, którego tożsamość nie jest znana, również powiedział: “Przyjechał tu 5 lat temu skądś, gdy był szczeniakiem i od tego czasu mieszka na klatce schodowej jednego z mieszkań, a ludzie się nim opiekują. Wszyscy kochają Kupata”.

Nikt nie wykonałby tej pracy tak nienagannie. Odkąd Kupata rozpoczęła prace na tym ruchliwym przejściu dla pieszych, żadne dziecko nie zostało poszkodowane przez samochód. W uznaniu jego pracy miasto przyznało mu gwiazdę sławy na znanym przejściu oraz mural z wytłoczonym jego wizerunkiem.

Nie sposób zignorować tych działań, a istoty ludzkie zawsze będą miały wiele lekcji do nauczenia się na temat wartości, jaką należy nadać życiu ludzkiemu. Z uznaniem innych lub bez niego, wszyscy musimy być gotowi zrobić swoje i być bardziej wrażliwi na potrzeby innych.