Pies ze szczeniakiem na pysku spaceruje, by uratować go przed wodą –

Pies ze szczeniakiem na pysku spaceruje, by uratować go przed wodą –

Psy mają oczywisty instynkt ochronny, który sprawia, że wykazują się empatią pośród trudnych okoliczności. Tak właśnie było na zdjęciu uchwyconym przez anonimowego fotografa, przedstawiającym psiaka ratującego szczeniaka.

W trakcie deszczu, który zalał pewną przestrzeń, mały szczeniak mógł stracić życie w wodzie. Ale pomimo jego wagi, psi bohater podniósł go swoim pyskiem i przeniósł w bezpieczne miejsce. Jak bardzo imponujące potrafią być zwierzęta!

Bohater, który stał się anonimowy dzięki zdjęciom, które wyciekły na media społecznościowe, nie przestraszył się złej pogody. Nie był też związany ze szczeniakiem, po prostu kierował się instynktem samozachowawczym i opiekuńczym.

Do zdjęć dołączono krótki filmik nagrany telefonem komórkowym. Portal społecznościowy Twitter posłużył jako platforma, na której wirtualna społeczność kochająca zwierzęta mogła podziwiać poczynania zaimprowizowanego bohatera.

Działania te były niewątpliwie ryzykowne. Ulice były pokryte błotem, wodą i śmieciami, więc ani ludzie, ani zwierzęta nie mogli bezpiecznie przejść lub podróżować. Mimo to, zwierzę to nie zastanawiało się dwa razy przed działaniem.

Aby uzupełnić ratunek, ręka anonimowego człowieka wzięła szczeniaka, aby go wysuszyć i dać mu lepszy los. Kolejne wydarzenie, które daje lekcję ludziom, którzy zapominają jak ważne jest działanie z empatią.

Chociaż nie ma zbyt wielu informacji o szczeniaku-bohaterze ani o jego ostatecznym losie, nie ma wątpliwości, że te zdjęcia przedstawiają szczeniaka-bohateras są wyraźnym dowodem na to, że wiele zwierząt ma więcej współczucia niż niektórzy ludzie.