Pies ze schroniska, który nie chciał nawiązać z nikim kontaktu wzrokowego, przechodzi najpiękniejszą przemianę

Pies ze schroniska, który nie chciał nawiązać z nikim kontaktu wzrokowego, przechodzi najpiękniejszą przemianę

To smutne, ale wciąż jest wiele zwierząt włóczących się po ulicach bez odpowiedniego schronienia lub rodziny, która by się nimi opiekowała. Te bezpańskie zwierzęta potrzebują miłości i opieki, a świadomość, że niektórzy ludzie nie są nawet winni porzucenia tych niewinnych zwierząt, łamie serce.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Jednym z psów znalezionych na ulicy jest Clementine.

Biedny piesek został znaleziony, gdy błąkał się po ulicach południowej Kalifornii. Ratownicy zwierząt przyjęli ją i umieścili w schronisku, aby mogła otrzymać opiekę i uwagę, której potrzebowała, aby odzyskać zdrowie.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Kiedy ratownicy znaleźli Clementine, miała w sobie około pięciu infekcji i ważyła tylko 45 funtów. Była wychudzona i w bardzo złej kondycji.

Psy zazwyczaj walczą, gdy są odbierane z ulic, ale Clementine była nietypowym przypadkiem.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Porzucony pies nie chciał na nikogo patrzeć. Zawsze była sama i chowała głowę jak tylko mogła. Była wystraszona, nieśmiała i bardzo słaba.

W schronisku oceniono Clementine i lekarze stwierdzili, że jej stan jest bardzo tragiczny. Miała zostać uśpiona, ponieważ miała tak wiele problemów zdrowotnych.

Clementine miała zostać uśpiona, ale ktoś zobaczył jej zdjęcie i wziął sobie do serca jej historię.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Kobieta o imieniu Chelsea Elizabeth Cossairt natknęła się na zdjęcie psa w sieci i wzruszyła się jego widokiem. Nie traciła czasu i wysłała swoje zgłoszenie do schroniska. Wkrótce otrzymała telefon w tej sprawie i została poinformowana, że może przynieść Clementine do domu.

“Osoba w Ginger’s Pet Rescue była poruszona i we łzach, że byliśmy nią zainteresowani”, podzieliła się w wywiadzie z The Dodo. “Powiedziała nam, że z setek wniosków, które otrzymali dla psów w ciągu poprzednich kilku tygodni, ani jeden nie dotyczył Clementine.”

Zanim Chelsea dostała Clementine ze schroniska, została jasno poinformowana, że przygarnięcie psa będzie wyzwaniem. Clementine miała wiele problemów zdrowotnych, a jej droga do pełnego wyzdrowienia jest długa.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Chelsea doskonale zdawała sobie sprawę z tego, na co się pisze i przystąpiła do zabrania Clementine do domu.

Wiedziała, że opieka nad psem nie będzie łatwa, ale była zdeterminowana, by ją uratować i dać jej piękne życie. Kiedy przyniosła psa do swojego domu, zmiana dała Clementine trudny czas dostosowania.

“Clementine była absolutnie przerażona ludźmi i nie patrzyłaby nikomu w oczy”, powiedziała. “Cały czas się trzęsła, chowała się za meblami i przez miesiące siedziała zwrócona twarzą do ściany.”

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Nieśmiałość Clementine i strach przed przebywaniem obok nich nie ułatwiały im celu, jakim była pomoc. Było to dla nich kolejne wyzwanie, ponieważ pies zawsze był przestraszony i nie czuł się komfortowo w interakcji z nową rodziną.

Pies zawsze miał spojrzenie pustki w oczach.

Zawsze pochylała głowę, gdy ludzie próbowali do niej podejść. Nigdy nie patrzyła ludziom w oczy i zawsze wyglądała na pokonaną.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Chelsea nie poddała się. Być może trudno jej było sprawić, by Clementine czuła się komfortowo w jej otoczeniu, ale jej dwa psy bez problemu zapoznały się z nowym psem w domu.

Moose i Maple zaprzyjaźniły się z nowym rodzeństwem i cała trójka bawiła się razem.

Nowo znalezieni przyjaciele stopniowo sprawili, że Clementine się otworzyła. Były różne wizyty u weterynarza i miesiące walki z alergiami i infekcjami, ale z każdym dniem piesek ma się coraz lepiej.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

W końcu nauczyła się patrzeć właścicielom w oczy, zaczęła też nabierać odwagi i siły.

“Uwielbia patrzeć głęboko w nasze oczy, gdy ją głaszczemy, i jest bardzo uważna, gdy do niej mówimy”, powiedziała Chelsea. “Nadal jest ostrożna w stosunku do nowych ludzi i czasami nawet się przez nas płoszy, jeśli poruszamy się zbyt szybko lub podchodzimy za nią, ale zaszła tak daleko.”

Ze słabego i chorowitego psa, Clementine rozkwitła w kochającego zabawę i figlarnego doggo, który teraz ma rodzinę, do której należy. To niesamowite, jak prawdziwa życzliwość, miłość i troska mogą kogoś zmienić.

YouTube – The Dodo

Źródło:
YouTube – The Dodo

Clementine była zagubiona i samotna, ale w Chelsea znalazła swoją rodzinę. To był najbardziej niesamowity prezent, który pomógł jej stać się silniejszą i odważniejszą.

Dowiedz się więcej o tej wzruszającej historii, oglądając poniższy film.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.