Pies ratownik wykonuje ‘happy dance’ w deszczu po 175 dniach spędzonych w schronisku

Pies ratownik wykonuje ‘happy dance’ w deszczu po 175 dniach spędzonych w schronisku

Dla Rambo nie ma nic słodszego niż wolność. Nie jedzenie, nie schronienie.

Po prostu uczucie bycia wolnym i swobodnego poruszania się.

Nawet deszcz nie powstrzymał Rambo przed ucieczką na wolność. Ten biedny pies był zamknięty w schronisku przez 175 dni.

jsaraceno – Instagram

Źródło:
jsaraceno – Instagram

To był pierwszy dzień, w którym został wyrwany ze stawu przez członków Forgotten Dogs Rescue.

Kiedy trafił do swojego domu zastępczego i zorientował się, że może swobodnie biegać, a nie jest zamknięty jak w schronisku, biegł tak szybko jak tylko mógł.

Nowa mama zastępcza Rambo zrobiła filmik z tego, aby wysłać go do ratowników Rambo.

jsaraceno – Instagram

Źródło:
jsaraceno – Instagram

“Płakałam szczęśliwymi łzami, kiedy jego przybrana mama wysłała mi wideo”, wolontariuszka schroniska Julie Saraceno powiedziała The Dodo. “To był jego drugi dzień w domu zastępczym, a absolutna radość w jego oczach i poczucie wolności było wspaniałe do oglądania.”

Wideo pokazuje Rambo hopping wokół trochę. Następnie zdaje sobie sprawę, że ma nieograniczone panowanie nad terenem przed nim.

Wtedy zaczyna robić okrążenia wokół dużego trawnika.

Zigging i zagging pomiędzy krajobrazem i przedmiotami na podwórku podczas biegania jego kół. Wyglądało to tak, jakby Rambo wykonywał mały szczęśliwy taniec.

jsaraceno – Instagram

Źródło:
jsaraceno – Instagram

Radość, jaką Rambo miał z życia w małej betonowej budce do dużego, bujnie zielonego podwórka, jest wyczuwalna na filmie.

Deszcz i mokra trawa nie przeszkadzały Rambo w ogóle.

Po dobrym biegu, trochę się zmęczył i postanowił wrócić do środka ze swoją nową mamą. Rambo na pewno był szczęśliwym chłopcem. Podczas gdy schroniska mogą pomóc psom, długotrwałe przebywanie w schronisku może negatywnie wpłynąć na psa.

jsaraceno – Instagram

Źródło:
jsaraceno – Instagram

“Środowisko schroniska to dla psa przeciążenie sensoryczne. Nowe zapachy, nieznani ludzie i dziwne dźwięki mogą powodować ekstremalny stres. Nerwowy pies to bojaźliwy pies, a w środowisku schroniska stają się jeszcze bardziej bojaźliwe, zmniejszając swoje szanse na to, że ktoś zechce je adoptować” HowIMetMyDog.com.

Następnie dodali:

“Gdy dni stają się tygodniami, a tygodnie miesiącami, a nawet latami, psy z długotrwałym pobytem w schronisku mogą stać się wrażliwe na głośne dźwięki, szybkie ruchy i inne psy. Często zdarza się, że psy lękliwe nie prezentują się dobrze w schroniskowych budach, przez co nie wzbudzają zainteresowania adopcyjnego i kończą w schronisku jeszcze dłużej lub są poddawane eutanazji.”

jsaraceno – Instagram

Źródło:
jsaraceno – Instagram

U psów, które przebywają w schroniskach, może rozwinąć się zespół stresu pourazowego psów.

Mogą również rozwijać lęk separacyjny lub stać się nadopiekuńcze wobec swoich rzeczy.

Ale wydaje się, że Rambo dobrze dostosował się do swojego nowego życia na wolności. Wiele osób komentowało na Instagramie, jak bardzo cieszą się z Rambo.

jsaraceno – Instagram

Źródło:
jsaraceno – Instagram

“Nie mogę nawet zacząć mówić, jak bardzo jestem szczęśliwy, że RAMBO jest w swoim domu zastępczym, biegając swobodnie w trawie i deszczu, widząc uśmiech na jego twarzy!!!!! Mam nadzieję i modlę się, że jest zastępczym niepowodzeniem z tą rodziną! Mam nadzieję, że zakochają się w nim na zawsze i zachowają jego szczęśliwą uśmiechniętą twarz i serce na zawsze! On będzie na zawsze lojalny wobec ciebie! I kochać cię na zawsze!” powiedział jeden z komentatorów.

Sprawdź szczęśliwy taniec wolności Rambo w wideo poniżej.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.

View this post on Instagram