Pies podbiega do taty i błaga go, aby poszedł za nim do odległych drzew w lesie

Pies podbiega do taty i błaga go, aby poszedł za nim do odległych drzew w lesie

Psy mają niesamowity zmysł węchu.

Potrafią wywęszyć rzeczy, które są niewyczuwalne dla ludzkich nosów, dlatego często podejmują się takich prac jak poszukiwanie i ratownictwo. A czasem psi zmysł węchu przydaje się w nieprzewidywalny sposób.

Instagram

Źródło:
Instagram

Kiedy Banjo 9-miesięczny niemiecki pointer przewodowy był na nartach biegowych ze swoim właścicielem w pobliżu ich domu w Saskatoon, Saskatchewan, użył swoich niesamowitych detektorów zapachowych, aby odebrać ciekawy zapach.

“Banjo ma wyraźny bicz ogona i ruch ciała, gdy jest w pobliżu świeżego zapachu zwierzęcego, więc kiedy zobaczyłem, że biegnie do drzew, wiedziałem, że coś tam jest”, Kerry, który poprosił, aby nie używać jego nazwiska, powiedział The Dodo. “Założyłem, że będzie to jeżozwierz, ptak lub królik”

Ale Banjo znalazł coś nieco bardziej niezwykłego niż dzikie zwierzę. Gdy Kerry zbliżył się do drzew, zobaczył coś przesuwającego się pod krzakiem.

Instagram

Źródło:
Instagram

W następnej sekundzie zza śniegu wyskoczyła futrzana, złota głowa. To był szczeniak rasy Golden Retriever!

Wyglądało na to, że pies wykopał w śniegu norę, w której spał przez ostatnie kilka dni, próbując schronić się przed śniegiem.

Instagram

Źródło:
Instagram

Biedny pies był wyraźnie zagubiony, a Banjo znalazł go w samą porę.

“Był przerażony i chłodny”, powiedział Kerry. “Pozwolił Banjo blisko niego, ale nie mogłem podejść bardzo blisko”

Instagram

Źródło:
Instagram

Pies był tak zdenerwowany, że Kerry nie był w stanie wykrzesać go z kryjówki.

W końcu zadzwonił do kontroli zwierząt, której udało się skontaktować z rozgorączkowanymi właścicielami psa.

“Tylko wtedy, gdy umieściłem jego właściciela na głośniku, wykazywał oznaki poruszania się”, powiedział Kerry. “Byłem w stanie wykrzesać go z krzaków za pomocą kilku smakołyków, ale nadal nie pozwolił mi podejść tak blisko”

Instagram

Źródło:
Instagram

Ujawniono, że pies miał na imię Louie i zniknął kilka dni wcześniej z pobliskiego parku dla psów.

Nastąpiła wtedy burza śnieżna, która zasypała okolicę śniegiem i jeszcze bardziej utrudniła właścicielom Louie’go jego odnalezienie.

W momencie zgłoszenia mama Louie była na zewnątrz z grupą poszukiwawczą, która szukała zaginionego szczeniaka. Kiedy usłyszała wiadomość, że został znaleziony bezpiecznie, pobiegła półgodzinną podróż przez śnieg, aby się do niego dostać.

Instagram

Źródło:
Instagram

Kerry poczuł się głęboko poruszony tą sytuacją, a jeszcze bardziej tym, że podobna rzecz przydarzyła się jemu.

“Banjo został skradziony w sierpniu, więc powstrzymałem trochę łez, gdyż poniekąd znam to uczucie!” Powiedział. “Było mnóstwo przyjaciół Louie i trochę śmiechu i szczęśliwych łez od jego właściciela Julii – waggy butt i bardzo podekscytowany i głodny Louie! To było bardzo słodkie.”

Instagram

Źródło:
Instagram

Gdy tylko Louie ponownie zobaczył swoich bliskich, wszystkie jego obawy rozpłynęły się. Dzięki niesamowitym umiejętnościom węchowym Banjo, został oszczędzony przed tym, co mogło być zupełnie innym zakończeniem tej historii.

Głodny pies dostał trochę jedzenia, a Julia i Kerry wypili wspólnie piwo, aby uczcić Banjo the Very Good Boy.

Facebook/Julie Neufeldt

Źródło:
Facebook/Julie Neufeldt

Jesteśmy tak zadowoleni, że Banjo był w stanie znaleźć Louie i że był w domu z rodziną na święta. Cóż za szczęśliwe zakończenie.

Sprawdź wideo z Louie poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

View this post on Instagram

A post shared by Wegener Uncles Banjo (@banjo_gwp)