Pies opłakuje stratę swoich zwierzęcych przyjaciół, pozostając przy nich po ich odejściu

Pies opłakuje stratę swoich zwierzęcych przyjaciół, pozostając przy nich po ich odejściu

Utrata przyjaciela jest jednym z najcięższych ciosów, jakie otrzymamy w życiu. To nieunikniona część życia, która nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności.

Pexels

Źródło:
Pexels

Aby poradzić sobie ze smutkiem i bólem, my, ludzie, płaczemy i smucimy się przez dni, tygodnie, miesiące, a nawet lata. Opłakujemy i kierujemy naszą uwagę na coś innego, aby przejść do porządku dziennego nad stratą.

Mało kto wie, że zwierzęta również czują to samo.

Poznaj Tricycle’a, lojalnego psa!

Jest trójnożnym Golden Retrieverem, który mieszka w Horse Creek Stable Rescue Sanctuary w Mineral Bluff w Georgii.

Ten lojalny pies jest żywym dowodem na to, że zwierzęta również mają emocje. Sanktuarium jest wypełnione dużą liczbą różnych gatunków zwierząt o specjalnych potrzebach, takich jak konie, kozy, alpaki, lamy i inne psy, takie jak Tricycle.

Ten uratowany pies stał się znany ze swojego ludzkiego zachowania, kiedy stracił kilku zwierzęcych przyjaciół.

Wszystko zaczęło się 6 lat temu, kiedy Major, uratowany mieszaniec bernardyna i mastifa odszedł.

Przyjęli Majora w bardzo złym stanie. Miał poważne problemy z kręgosłupem i z powodu urazów stracił zdolność chodzenia. Nie trzeba było długo czekać, aby Major i Tricycle połączyli się ze sobą, dość szybko stali się naprawdę dobrymi futrzanymi przyjaciółmi.

Niestety, z powodu obrażeń spowodowanych przez jego nadużywającego właściciela, Major w końcu przeszedł przez tęczowy most. Właściciel sanktuarium, Lester Aradi, i jego żona, Diane, pochowali jego szczątki w prowizorycznym miejscu na farmie.

Jego przyjaciel, Tricycle, był tam przez cały czas trwania procesu. Kiedy wszyscy myśleli, że to będzie łatwe dla biednego psa, zarówno Lester jak i Diane byli zszokowani tym, co zobaczyli następnego dnia.

Zobaczyli Tricycle’a leżącego obok grobu Majora.

Facebook

Źródło:
Facebook

Widok przyprawił parę o dreszcze, właśnie tam i wtedy zdali sobie sprawę, jak bardzo pies był naprawdę załamany. Kiedykolwiek był na zewnątrz, pogrążony w żałobie pies zawsze był obok grobu. Leżał na nim i wpatrywał się w nic, bo nie miał pojęcia, co się stało.

Wiedział tylko, że jego przyjaciel tam jest, śpi spokojnie.

Według pary, Tricycle rozpaczał przez trzy dni.

Dwa lata temu, wśród pandemii, Tricycle stracił kolejnego przyjaciela.

Facebook

Źródło:
Facebook

To był kolejny zwierzęcy mieszkaniec sanktuarium, 21-letnia alpaka o imieniu Trixie. Podobnie jak to, co stało się za pierwszym razem, tragiczny incydent po raz kolejny złamał biedne psie serce na kawałki.

Na grobie Trixie leżał Tricycle, bezradnie pogrążony w żałobie. Był tam, gdzie ostatnio widział swojego przyjaciela, nie wiedząc, czy kiedykolwiek wróci.

Tricycle był tak samo opiekuńczy wobec innych zwierząt w sanktuarium, jest przyjacielem wszystkich. Oczywiście, właściciele sanktuarium byli również na pierwszej linii frontu, jeśli chodzi o opiekę, aż do wysłania zwierząt do ich ostatecznego przeznaczenia.

“Każde zwierzę, które przeszło przez Tęczowy Most zostało pochowane na naszej farmie, więc ich duchy mogą żyć dalej, gdzie spędzili ostatnie lata swojego życia”, powiedział Lester.

Wydali nawet książkę zawierającą historię życia Tricycle’a.

Odszedł, ale nigdy nie zostanie zapomniany.

Przyjęli za zwyczaj stawianie kręgu z kamieni na grobach małych zwierząt, takich jak koty i psy. W przypadku większych zwierząt, sadzili na nich owocujące drzewa, aby “kontynuować krąg życia”.

Gdy drzewa te zaowocują, dzieci odwiedzające sanktuarium będą miały szansę zebrać ich owoce. To piękny sposób na przypomnienie sobie pięknych wspomnień pozostawionych przez zwierzęta, które kiedyś były radością gospodarstwa.

Facebook

Źródło:
Facebook

Choć to trochę smutna historia, przypomina nam, że zwierzęta również mają emocje. One również zdobywają przyjaciół, ale smucą się, gdy jednego tracą.

To w porządku, że nie jest w porządku. Dobrze jest płakać, tylko upewnij się, że idziesz naprzód po tym.

Obejrzyj wideo poniżej, aby zobaczyć, jak lojalne psy mogą być naprawdę, tylko upewnij się, że masz chusteczki gotowe.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.