Pies nie może oprzeć się snu w pierwszym dniu w szkole dla psów przewodników –

Pies nie może oprzeć się snu w pierwszym dniu w szkole dla psów przewodników –

Benny to szczeniak, który po specjalistycznym szkoleniu będzie gotowy do roli psa przewodnika. Bardzo przydatne zwierzę dla osób, które urodziły się z wadą wzroku lub rozwijają się z nią lub w inny sposób. Ale przed wejściem na ten etap zafundowano mu dość malowniczą sesję zdjęciową.

Gdy próbowali zrobić mu zdjęcia, nie był w stanie wstać, widać było wyraźnie, że stara się jak może, by nie zasnąć. Nie osiągnął jednak swojego celu i sen w końcu dał o sobie znać. Na planie żartowali mówiąc: “Nadal uważamy, że ma to, czego potrzeba”.

Fundacja Pies Przewodnik
Fundacja Pies Przewodnik

To było tak zabawne, że moment, w którym przed kontynuowaniem sesji zdjęciowej woleli nagrać filmik z tego zabawnego momentu. Tak więc, gdy tylko wideo zostało opublikowane w sieciach, stało się wirusowe, jego początki jako psa przewodnika byłyby pełne sławy.

Fundacja Pies Przewodnik

Psy przewodnicy stają się niezbędne dla ludzi, którzy rodzą się z problemami ze wzrokiem lub rozwijają się u nich. Także w przypadku osób o ograniczonej sprawności ruchowej ich zadaniem jest przede wszystkim prowadzenie, pomoc i towarzyszenie tym osobom podczas poruszania się poza domem.

Fundacja Pies Przewodnik

W publikacji sporządzonej w Twitterpowiedzieli z uśmiechem zarządzający stroną: “To jest Benny. Zasnął podczas swojej inicjacyjnej sesji zdjęciowej psa przewodnika. Nadal uważamy, że ma to, czego potrzeba”.

Fundacja Pies Przewodnik

Widać było, jak bardzo szczeniak się stara i było to bardzo zabawne do oglądania, ale Benny w końcu się poddał. Oczywiście, że tak, pozwolili mu się zdrzemnąć tak długo, jak to było potrzebne, aby się zregenerować, a następnie kontynuowali sesję, która została doprowadzona do szczęśliwego końca.

Fundacja Pies Przewodnik

Bardzo cieszy fakt, że są osoby, które poświęcają bezcenny czas na szkolenie tych psów, które stają się czymś więcej niż tylko zwierzęciem towarzyszącym. Jest to istota, która może nawet uratować życie osobie, która jest uzależniona od jej opieki.