Pies ma wzruszające spotkanie z więźniem, który uratował mu życie

Pies ma wzruszające spotkanie z więźniem, który uratował mu życie

Jednym z najbardziej chwytających za serce programów, jakie mamy, jest szkolenie więzienne psów.

Ten program daje więźniom szansę na udowodnienie siebie poprzez szkolenie psów schroniskowych. Jedną z wielkich zachęt, które więźniowie otrzymują z tego programu jest to, że jeśli dobrze sobie poradzą, mogą otrzymać ułaskawienie wcześniej niż się spodziewali.

YouTube Screenshot – The Dodo

Źródło:
YouTube Screenshot – The Dodo

Program ten daje również psom drugą szansę. Większość z tych psów to schroniskowe ratunki, a szkolenie ich w specjalnym celu daje im większą szansę na adopcję. Gdy pies ukończy program, zostanie wydany do adopcji lub sparowany z weteranem, który potrzebowałby wsparcia.

Steven i Pavlov mieli ten piękny związek podczas pobytu w programie.

Pavlov był bezpańskim psem błąkającym się po ulicach Filadelfii. Został przygarnięty przez Miejski Zespół Opieki i Kontroli Zwierząt, który później zapisał go do swojego programu redukcji recydywy w ramach organizacji non-profit New Leash on Life.

YouTube Screenshot – The Dodo

Źródło:
YouTube Screenshot – The Dodo

To właśnie tam poznał Stevena Moralesa. Na początku nie mógł uwierzyć, że będzie szkolił tego psa. Opisał go jako psa, który był “biegał po stawie” kiedy się poznali, a on nie miał pojęcia, jak go wyszkolić.

Ale to był dopiero początek silnej więzi, którą wkrótce mieli stworzyć.

Robią wszystko razem – jedzą, śpią, cokolwiek. Trzymał się blisko Stevena i zdążył się do niego przywiązać. Był po prostu kochany.

YouTube Screenshot – The Dodo

Źródło:
YouTube Screenshot – The Dodo

Dopiero po dwóch miesiącach programu Pavlov zaczął słuchać poleceń Stevena. Wtedy wiedział, że może to zrobić; może wyszkolić tego psa! Postępy Pavlova doprowadziły również do postępów Stevena podczas jego pobytu w więzieniu. Ze względu na jego doskonałą pracę, został zwolniony wcześniej.

Steven nie wiedział, co zrobić z Pavlovem i nie chciał go opuścić.

Tak bardzo, jak chciał go adoptować, podjął trudną decyzję, aby nie, ponieważ nie był pewien życia, do którego wraca. Nie wiedział, gdzie zamieszkać i co robić, żeby się utrzymać. Nie było to idealne rozwiązanie dla Pavlova.

YouTube Screenshot – The Dodo

Źródło:
YouTube Screenshot – The Dodo

Na szczęście Pavlov został adoptowany przez Marinę Andersson. Była to dla niej miłość od pierwszego wejrzenia. Jego kochające usposobienie przekonało ją do siebie, za co należy podziękować Stevenowi.

Pewnego dnia, przypadkowo wpadła na post New Leash on Life na Facebooku o Pavlovie.

“To moje dziecko!” powiedziała, gdy rozpoznała psa na zdjęciu.

Steven też był na zdjęciu. I właśnie wtedy Marina zaczęła wyciągać do niego rękę. Przekazała mu również aktualizacje dotyczące Pavlova, a Steven z ulgą zobaczył, jak jego stary kumpel żyje tak, jak na to zasługiwał.

Marina pomyślała, że miło byłoby zaskoczyć Stevena wizytą. Pomyślała, że miło byłoby pozwolić im się poznać po tych wszystkich latach.

Marina i Pavlov pojechali do ACCT Philly, gdzie Steven teraz pracuje.

Ustawili Stevena tak, jakby przeprowadzano z nim wywiad do filmu dokumentalnego, nie wiedząc, że Marina i Pavlov byli w drugim pokoju. Na cue, dwa weszła do pokoju na wielką niespodziankę, i widać, jak Pavlov i Steven nadal miał tę więź.

YouTube Screenshot – The Dodo

Źródło:
YouTube Screenshot – The Dodo

Marina i Steven obiecali utrzymywać kontakt i może stuknąć go za pewne obowiązki pet-sitting, kiedy tylko potrzebuje ręki. To była wspaniała historia, która zatoczyła pełne koło, a Pavlov był jednym szczęśliwym psem, aby mieć dwóch niesamowitych ludzi, którzy kochali i dbali o niego.

Sprawdź ich słodkie ponowne spotkanie w wideo poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.