Pies K9 codziennie dba o to, by “rozweselić” swojego tatę w pracy

Pies K9 codziennie dba o to, by “rozweselić” swojego tatę w pracy

Raider ma w swoim życiu specjalną rolę.

I nie, nie ma to być pies do wykrywania narkotyków w Alpharetta w stanie Georgia.

Pies K9 Raider zawsze potrafi rozweselić jej tatę, Phila Ritchey’a, kiedy spotykają się z najgorszymi rodzajami spraw policyjnych.

View this post on Instagram

A post shared by Raider (@adps_k9_raider)

Oficer Phil Ritchey jest funkcjonariuszem K9 w jednostce Community Service Department policji w Alpharetta. Każdego dnia idzie do pracy ze swoim psem K9, Raiderem.

Raider jest wyszkolonym psem do wykrywania narkotyków i bardzo poważnie podchodzi do swojej pracy. Jej tata, oficer Phil, zachwyca się jej dobrym nosem.

Ale chociaż Raider bardzo poważnie podchodzi do swojej pracy, udaje jej się również dobrze bawić ze swoim tatą, bratem, Cooperem, i jej partnerem psem K9, Mattisem. A oficer Phil regularnie pokazuje nam tę stronę Raider na swoich kontach w mediach społecznościowych.

View this post on Instagram

Raider zdecydowanie został dobrze wyszkolony.

Wie, kiedy jest czas na zabawę i wie, kiedy jest czas na powagę.

W domu, oficer Phil podzielił się, że kiedy wchodził po schodach, Raider zawsze myślał, że to wyścig na szczyt, nawet jeśli tak nie było. I Raider zawsze wygrywał.

“Wszystko robimy razem. Zabieram ją ze sobą na przejażdżki,” Oficer Phil podzielił się.

View this post on Instagram

And, nawet jeśli są nierozłączni, oficer Phil uważa, że jej brat, Cooper, czasami jest zazdrosny o Raidera.

Ponieważ każdego dnia Raider idzie do pracy z ich tatą, a on musi zostać w domu.

Kiedy tylko mają przerwę w pracy, kręcą śmieszne filmiki, aby zapewnić sobie rozrywkę i czujność.

“Dobrze się przy tym bawimy. Prawdopodobnie jedyny czas, kiedy jem pączki, to ten, kiedy robię te filmiki”, wyjaśnił oficer Phil .

View this post on Instagram

Cooper nie jest jedynym psem w życiu Raidera.

Mają również innego psa partnerskiego, z którym pracują, K9 Mattis.

“Kiedy pierwszy raz Raider i Mattis się spotkali, zaczęli wąchać nosy, a jej ogon jechał 100 mil na godzinę,” oficer Phil wspomina. “Zazwyczaj wiele psów policyjnych nie dogaduje się, ale oni mają dobre relacje.”

View this post on Instagram

Ale przede wszystkim, to oficer Phil i Raider pracują razem. I węszą sprawy, które dotyczą narkotyków.

I czasami, robi się ciężko. Natrafiają na tragiczne wypadki lub ludzi przechodzących przez najgorsze chwile w swoim życiu. Oficer Phil jest wdzięczny, że zawsze ma Raidera u swojego boku.

“Wsiadasz do samochodu, a ja wołam Raidera, żeby przyszedł tu obok mnie… [I] wszystko staje się lepsze. Te pocałunki sprawiają, że wszystko jest lepsze” – powiedział oficer Phil.

View this post on Instagram

A Raider zawsze wiedział, jaki jest najlepszy sposób na pocieszenie go, a oficer Phil kończy z uśmiechem, bo jest smagany mnóstwem pocałunków Raidera.

Mówi, że to sprawia, że praca jest trochę lepsza, gdy jego najlepszy przyjaciel i pomocnik jest zawsze przy nim w pracy.

View this post on Instagram

A post shared by Raider (@adps_k9_raider)

Oficer Phil i Raider pokazują nam, że jakiekolwiek z góry założone wyobrażenia, jakie mamy o oficerach K9 i psach, nie zawsze są prawdziwe.

Nie zawsze są wredni i surowi, a świadomość, że oficerowie K9 ciężko pracują, aby mieć dobre i współczujące relacje ze swoimi psami K9, jest pocieszająca.

Chcesz poznać Raidera i oficera Phila? Obejrzyj film poniżej.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.