Pies gorączkowo ciągnie smycz i prowadzi właściciela za krzaki do potrzebującego szczeniaka

Pies gorączkowo ciągnie smycz i prowadzi właściciela za krzaki do potrzebującego szczeniaka

Psy to mądre zwierzęta o dobrym instynkcie i niesamowitym nosie.

Te cechy sprawiły, że psy znalazły zarówno ludzi, jak i inne zwierzęta potrzebujące pomocy. Jeden z takich przykładów wydarzył się pewnego mroźnego zimowego dnia w Michigan.


Pozornie zwykły spacer, na który wolontariuszka wybrała się z psem w Michigan Animal Rescue League, zamienił się w coś wyjątkowego, gdy pies pociągnął wolontariuszkę w kierunku wycieńczonego psa, którego nigdy wcześniej nie widziała.

Pies chował się za krzakiem z liną zawiązaną wokół szyi. Wyraźnie potrzebował pomocy i został natychmiast zabrany do środka.

optimized-screen-shot-2017-02-28-at-1-17-07-pm


Pies był zagłodzony, z wystającymi żebrami i cierpiał na odmrożenia od mroźnego powietrza.

Z zimna i głodu ledwo stał na nogach.


Nikt nie wie, jak pit bull mix się tam znalazł, a nagrania z monitoringu nie ujawniły nikogo, kto przywiązałby go do krzaka, za którym się ukrywał.

Wolontariusze ze schroniska uważają, że mógł on instynktownie zrozumieć, że schronisko jest dla niego bezpiecznym miejscem.


Piesek otrzymał imię Winston i rozpoczął rekonwalescencję w schronisku.

“Winston wydaje się cieszyć wygodami MARL i wraca do zdrowia” – napisano w schronisku na Facebooku wraz z kilkoma zdjęciami Winstona.


Gdy tylko poczuł się wystarczająco dobrze, wolontariusze schroniska zaczęli zabierać go na wycieczki, aby pomóc mu odzyskać pewność siebie.

“Dwóch naszych oddanych wolontariuszy zabrało Winstona na wycieczkę w weekend! Z ich relacji wynika, że Winston świetnie zachowuje się w samochodzie, uwielbia zwiedzać i jest niezwykle łagodny. Czego tu nie kochać?” – napisano na Facebooku schroniska.


Na szczęście nie trzeba było długo czekać, aby pojawiła się idealna rodzina.

Mniej więcej miesiąc po tym, jak Winston trafił do schroniska, został adoptowany! Od razu zakochał się w swoich nowych rodzicach i siostrze.

Winston z pewnością będzie miał przed sobą ekscytujące życie z kochającą rodziną, która odpowiednio zaopiekuje się młodym psiakiem na wiele lat do przodu.

Bardzo się cieszymy, że Winston został znaleziony i ma teraz wspaniały dom na zawsze. To dobre zakończenie tej historii.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej uroczych zwierząt z Michigan Animal Rescue League, obejrzyj poniższy film!

Prosimy podziel sie tym o podzielenie się tym z przyjaciółmi i rodziną.

Źródło: Michigan Animal Rescue League