Piękny koń fryzyjski spotyka krowy sąsiada

Piękny koń fryzyjski spotyka krowy sąsiada

Zwierzęta często wchodzą ze sobą w przezabawne interakcje! Czasami te reakcje są między psami i kotami, a innym razem, konie i krowy! Pewien niesamowicie elegancki koń po raz pierwszy spotkał krowy sąsiada i zostało to uchwycone na wideo!

Pexels

Źródło:
Pexels

Konie i krowy mają długą historię.

Pexels

Źródło:
Pexels

W viralowym filmiku wypuszczonym przez Tarę, właścicielkę koni, koń fryzyjski po raz pierwszy spotyka krowy sąsiada. Całe wydarzenie było naprawdę rozbiegane do oglądania i mówi nam wiele o interakcji między tymi dwoma gatunkami. Co czyni to jeszcze bardziej niesamowitym, to fakt, jak pięknym koniem jest Koning.

Koning, imię konia, jest hodowli fryzyjskiej.

Wikipedia

Źródło:
Wikipedia

Konie fryzyjskie pochodzą z Holandii i są znane ze swojej gracji, pomimo swoich rozmiarów. Często uważano, że były używane jako konie wojenne, ponieważ ich rozmiar pozwalał na jazdę na nich w pełni ubranemu rycerzowi. Zazwyczaj spotykane w całości czarne, jest mniej bardziej uderzających i wdzięcznych koni.

The Friesian (również Frizian) jest rasą koni pochodzącą z Friesland, w Holandii. Chociaż budowa rasy przypomina lekkiego konia pociągowego, Fryzy są pełne gracji i zwinne jak na swój rozmiar. Uważa się, że podczas średniowiecza, przodkowie koni fryzyjskich byli bardzo poszukiwani jako konie wojenne w całej kontynentalnej Europie.

Interakcja pomiędzy tym pięknym koniem a stadem krów jest warta obejrzenia.

YouTube

Źródło:
YouTube

Koninga widać na filmie ubranego w białą derkę, która sprawia, że jego czarna sierść jest jeszcze bardziej mokra niż zwykle. Dzięki słońcu, które odbija się od tego wspaniałego zwierzęcia, można zobaczyć, dlaczego używano ich do wojny! Kłusując do przodu z wysokim krokiem, Koning idzie zobaczyć te dziwne, zardzewiałe, krótkie konie, które są po drugiej stronie płotu.

YouTube

Źródło:
YouTube

Podchodząc bliżej widzimy, że to tylko krowy!

YouTube

Źródło:
YouTube

Gdy Koning podjeżdża bliżej, stado nieco się wycofuje z powodu imponującej sylwetki konia. Wkrótce jednak, wydaje się, że są lepiej przystosowane. Podchodząc do ogrodzenia, Koning wpatruje się w dziwne stworzenia, które nie są do niego podobne.

W miarę jak te dwa gatunki przyjmują się nawzajem, coraz więcej krów przychodzi oglądać to widowisko.

YouTube

Źródło:
YouTube

Jako człowiek, widząc takiego konia, który kłusuje wokół siebie, byłbym na tyle zainteresowany, żeby podejść do bramy i popatrzeć. Dla krów, wydają się myśleć to samo! Całe stado podchodzi do ogrodzenia i obserwuje siebie nawzajem w bardzo inteligentny sposób.

W pewnym momencie koń i krowa spotykają się!

YouTube

Źródło:
YouTube

Zbliżając się do ogrodzenia, krowa ze stada i Koning zbliżają się do siebie na tyle, że mogą się dotknąć. Koning pochyla głowę w dół, a krowa wyciąga szyję do góry. Spotykając się pośrodku, obie dotykają się nosami i witają! Kto wiedział, że konie i krowy są tak dobrymi przyjaciółmi?

Po długim dniu popisów i poznawania nowych przyjaciół, te dwa gatunki idą w swoją stronę.

YouTube

Źródło:
YouTube

Koning wydawał się przez cały czas trochę popisywać, ale czy możemy go za to winić? Po spotkaniu konia i krowy, Koning wydawał się być zadowolony z tego, że pozwolił stadu iść w swoją stronę. It seems that there are still unlikely friendships budding, even on farms.

Check out the video below!

Please podziel sie tym this with your friends and family.