Para roztapia serca swoim rocznym dążeniem do uratowania przerażonego bezpańskiego psa

Para roztapia serca swoim rocznym dążeniem do uratowania przerażonego bezpańskiego psa

Na zaufanie trzeba sobie zapracować. Dotyczy to zarówno ludzi, jak i zwierząt, z którymi dzielimy tę planetę. Jeśli zaufanie zostanie złamane w przypadku zwierzęcia, takiego jak pies, może być trudno je odzyskać.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku bezpańskich psów, które przeszły przez poważne trudności. Ale pewna para była zdeterminowana, by zbudować ten most z psem z ich sąsiedztwa.

YouTube

Źródło:
YouTube

Każdego dnia mężczyzna i jego żona chodzili na spacery w pobliżu ich sąsiedniej ścieżki. Podczas spaceru zauważyli, że ten sam pies ciągle się pojawia i zachowuje się tak, jakby był zupełnie sam.

Joe opisał go jako “dużego, wyglądającego na wygłodzonego psa, który wystawiał głowę z lasu.”

Joe wyjaśnił niefortunne okoliczności okolicy, w której mieszka.

YouTube

Źródło:
YouTube

Kiedy Joe zobaczył psa, założył, że to przybłęda. Chociaż nie wiemy, gdzie mieszka, Joe wspomniał, że obszar, po którym chodzi, jest znany z tego, że ludzie porzucają swoje psy, których już nie chcą.

Z wyglądu rzeczy, ten duży szczeniak został porzucony.

Joe i Marla zaczęli próbować zaprzyjaźnić się z samotnym psem.

YouTube

Źródło:
YouTube

Ponieważ para nie miała pojęcia, jak długo pies przebywał na zewnątrz, zdecydowała, że chce pomóc.

Jedyny problem? Pies nie pozwoliłby żadnemu człowiekowi zbliżyć się do niego. Joe postanowił, że zrobi wszystko, aby zaprzyjaźnić się z samotnym i głodnym psem.

Co lepiej zwabi głodnego psa niż jedzenie?

YouTube

Źródło:
YouTube

Pierwszą rzeczą, którą Joe spróbował, było przyniesienie psu jedzenia. Trudno jest psom znaleźć wystarczająco dużo do jedzenia na wolności. Po ustaleniu planu, para wyszła na zewnątrz i czekała, aż zobaczy psa.

Ostrożnie, Joe wyciągnął rękę i starał się wyglądać tak delikatnie i niezagrażająco dla psa, jak to tylko możliwe. W chwili napięcia pies zabrał jedzenie!

Joe raz po raz próbował go złapać – w końcu nadali mu imię.

YouTube

Źródło:
YouTube

Za każdym razem, gdy Joe próbował złapać psa, ten uciekał i przez długi czas nie wyłaniał się ponownie. Podczas prób para postanowiła nazwać go Scooby!

W miarę jak zmieniały się pory roku, coraz bardziej obawiali się o szanse przetrwania Scooby’ego.

Jesień zamieniła się w zimę… i to śnieżną.

Para wielokrotnie chodziła po swoim szlaku szukając Scooby’ego.

Wiedząc, że zima jest ciężka dla przybłędów, chcieli go uratować zanim będzie za późno. Niestety, przestał przychodzić na ich wołanie. Wkrótce potem zaczął padać śnieg.

Koce bieli pokryły las, w którym Scooby chował się za każdym razem, gdy przychodzili. Wiosną i latem Scooby w końcu się pokazał!

YouTube

Źródło:
YouTube

Jakimś cudem przetrwał zimę! Po miesiącach nie pokazywania się, w końcu złapali się na pierwszy rzut oka. Scooby podbiegł do nich i, co szokujące, był bliżej niż kiedykolwiek wcześniej.

Z tym ogromnym przełomem, utrzymali tempo i zaoferowali mu przekąskę.

Scooby zaczął zbliżać się do domu, w którym mieszkali.

Każdego dnia czekał pod ich domami, mając nadzieję, że ich zobaczy! Para wypuściła na powitanie swojego własnego psa, Samsona. Dwójka od razu się zaprzyjaźniła. Tygodnie później Scooby w końcu pojawił się w domu po raz pierwszy!

YouTube

Źródło:
YouTube

Po długim roku oczekiwania i pracy nad zdobyciem zaufania Scooby miał wspaniałą rodzinę, którą mógł nazwać domem. Scooby ma teraz ciepłe miejsce do spania w nocy i rodzinę, która bardzo się o niego troszczy. Co za szczęśliwe zakończenie.

Zobacz słodkie wideo o Scoobym poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.